مسدود کردن معامله Activision، “تاریک ترین روز” مایکروسافت در بریتانیا


سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) دیروز اعلام کرد که پس از ماه‌ها بررسی، سرانجام به این نتیجه رسیده است که قرارداد بسته شدن مایکروسافت و اکتیویژن به رقابت در صنعت بازی آسیب می‌زند. اگر قرارداد اکتیویژن منعقد شود، به مایکروسافت امکان کنترل سریال های محبوبی مانند Call of Duty و World of Warcraft را می دهد.

سازمان رقابت و بازار بریتانیا می گوید با قرارداد مایکروسافت با Activision مخالف است زیرا هدف آن حفاظت از “بازار بازی های ابری” است. بر اساس برخی از آمارهای تخمینی، حوزه ابری تنها دو درصد از صنعت بازی را تشکیل می دهد.

مخالفت بریتانیا در حالی است که مایکروسافت با تعدادی از رقبای ابری خود مانند انویدیا قراردادهای 10 ساله امضا کرده است تا نشان دهد تمایلی به سرکوب رقابت ندارد.

برد اسمیترئیس مایکروسافت در مصاحبه ای با بی‌بی‌سی گفت که مسدود کردن قرارداد اکتیویژن «تاریک‌ترین روز» مایکروسافت در 40 سال حضورش در بریتانیا بود.

اسمیت معتقد است که سرمایه گذاری در بریتانیا بسیار سخت تر شده است و جایی مانند اتحادیه اروپا برای تجارت بهتر است. برد اسمیت می گوید مایکروسافت در حال ارزیابی مجدد نحوه سرمایه گذاری خود در بریتانیا است.