مرکز تتا: رتبه بندی اعتماد مهمتر از این است


به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیک، مرتب سازی لیست مشاغل اینترنتی در سامانه اینماد و پنجره واحد تجارت الکترونیک بر اساس رتبه بندی اعتماد (ستاره های زیر لوگوی اینماد) خواهد بود. این اقدام پس از توصیه معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و ارسال پیامک جهت توجه به رتبه اعتماد کسب و کارهای مجازی صورت گرفته است.

در اطلاعیه منتشر شده توسط تتا در این خصوص، با تاکید بر طراحی اینماد با پنج سطح، به این نکته اشاره شده است که از سال 1395 پروژه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی در سه فاز اجرا شده است و کسب و کارها می توانند ستاره های دوم تا پنجم را دریافت کنند. اینماد پس از ارزیابی کارشناسی در سه حوزه. آنها امکانات و قابلیت ها، سوابق عملکرد و شاخص های مالی را پیدا کردند:در شهریور ماه سال جاری طراحی جدید لوگوی اینماد پس از 12 سال بر اساس بازخوردهای دریافتی به ویژه دیدگاه بخش خصوصی و با توجه به رویکرد جداسازی نماد تجارت الکترونیک به عنوان مجوز پیش نیاز برای دریافت اینترنت درگاه پرداخت از رتبه اعتماد با مفهوم طیفی و درجه بندی شده با تاکید ویژه بر ستاره های Inmad. طی نشست خبری مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد و به طور همزمان در تمامی مشاغل اینترنتی (بیش از 120 هزار) اعمال شد.

در این اطلاعیه تاکید شده است که توجه به رتبه اطمینان کسب و کار مهمتر از خود محصول است، زیرا شاخص ارزیابی ریسک و تعیین سطح اطمینان نسبت به کسب و کار بر اساس آن است:

به عبارت دیگر، حتی در صورت امکان، خرید باید از مشاغل با رتبه اعتماد بالاتر، به ترتیب پنج ستاره (بالاترین رتبه اعتماد)، چهار ستاره و سه ستاره تا دو ستاره و در نهایت یک ستاره باشد و در نهایت اگر اصرار دارید. برای خرید از مشاغل با رتبه اعتماد پایین تر، ترجیحاً هنگام خرید آنلاین پرداخت کنید. هنوز نه و باید در محل پرداخت شود تا پس از تحویل و بررسی کالا، پرداخت انجام شود.

تتا همچنین اعلام کرده است که از این پس به منظور معرفی مشاغل برتر و سهولت دسترسی مردم به آنها، کسب و کارهای اینترنتی را در سامانه اینماد (منو مصرف کنندگان – لیست صاحبان اینماد) و همچنین شرکت های خدمات پرداخت و شرکای پرداخت در پنجره واحد تجارت الکترونیک (بخش درخواست درگاه پرداخت) اینترنت) و پلت فرم های نمایش و فروشگاه سازی در پنجره واحد تجارت الکترونیک بر اساس رتبه اعتماد آنها خواهد بود.