مدیر Xbox از نقش قوی هوش مصنوعی در توسعه بازی های ویدیویی می گوید


فیل اسپنسر، مدیر دپارتمان بازی مایکروسافت بر خلاف بسیاری از مدیران این حوزه، علاقه زیادی به مصاحبه دارد. اسپنسر در مصاحبه ای جدید با برنامه Xbox On به شرایط فعلی و آینده پلتفرم ایکس باکس و بحث قرارداد 69 میلیارد دلاری با اکتیویژن بلیزارد اشاره کرد.

طبق گزارشی از Windows Central، فیل اسپنسر می گوید که به زودی به Ninja Theory می رود تا بر توسعه بازی مورد انتظار Senua’s Saga: Hellblade II نظارت کند. اسپنسر می‌گوید مایکروسافت خود را برای رویدادهای مهم در ژوئن 2023 آماده می‌کند و تا قبل از آن هیچ اطلاعیه‌ای از بازی‌های مهم منتشر نخواهد شد.

در یک مصاحبه جدید، از فیل اسپنسر در مورد احتمال توقف بازی Call of Duty برای پلی استیشن پرسیده شد و او گفت: “خرید اکتیویژن بلیزارد هرگز در این مورد نبود.” او می گوید که مایکروسافت هرگز نخواسته بازی های Call of Duty را از پلتفرم های رقیب حذف کند.

رئیس واحد بازی مایکروسافت همچنین گفت که قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد عمدتاً بر روی بازی‌های موبایل متمرکز است نه Call of Duty. بازی های موبایل بیشترین بازار را در صنعت بازی های ویدیویی دارند و به گفته اسپنسر ضعیف ترین عملکرد پلتفرم ایکس باکس را می توان در این زمینه مشاهده کرد. مایکروسافت قصد دارد با استعداد نیروهای اکتیویژن فعالیت جدی تری در بازار بازی های موبایل داشته باشد.

اسپنسر می‌گوید: «ما می‌خواهیم بهترین نسخه Call of Duty را برای همه گیمرهایی که روی پلتفرم‌های دیگر هستند، بسازیم. مایکروسافت هیچ پوسته یا سلاحی را به طور انحصاری در نسخه Xbox Call of Duty قرار نخواهد داد.

مایکروسافت در حال حاضر برای بستن قرارداد Activision با مشکلات متعددی مواجه است. نهادهای نظارتی در ایالات متحده و اروپا شکایت های رسمی علیه مایکروسافت ارائه کرده اند و معتقدند که تصاحب Activision از رقابت در بازار بازی های ویدیویی جلوگیری می کند.

فیل اسپنسر در مصاحبه جدید خود به استفاده از هوش مصنوعی برای ساخت بازی های جدید اشاره کرد و گفت: صنعت هوش مصنوعی و بازی های ویدیویی همیشه به هم متصل بوده اند و روز به روز بر قابلیت های هوش مصنوعی افزوده می شود. هوش مصنوعی همیشه نقش برجسته ای در توسعه بازی ایفا کرده است و مایکروسافت فعالانه در تلاش است تا از پیشرفت های هوش مصنوعی برای بهبود بازی های ایکس باکس استفاده کند.