مدیر عامل Epic Games: Fortnite امسال به آیفون بازمی گردد


تیم سوینیمدیر عامل Epic Games می گوید Fortnite دوباره در سال 2023 برای iOS و iPadOS در دسترس خواهد بود. از سال 2020، اپیک گیمز درگیر یک نبرد حقوقی بزرگ با اپل شده است که در نتیجه Fortnite از اپ استور حذف شده است.

به گزارش اپل اینسایدر، اپیک گیمز، بزرگترین منتقد سیاست های مالی اپل، در سال 2020 درگاه پرداخت مستقیم به فورتنایت اضافه کرد و با واکنش سریع اپل، این بازی از کاربران اپ استور حذف شد. اپیک گیمز پرونده را به دادگاه برد و اپل از مواضع خود در برابر قاضی دفاع کرد.

Sweeney هنوز دقیقاً نگفته است که Fortnite چگونه قرار است دوباره در اپ استور عرضه شود. رای دادگاه استیناف اپل و اپیک گیمز در سال 2023 صادر می شود، اگر این دو شرکت به توافق برسند، ممکن است قول تیم سوینی محقق شود. تیم سوئینی ماه گذشته در مصاحبه ای گفت که در صورت لزوم پرونده اپل را به دادگاه عالی آمریکا خواهد برد.

مقالات مرتبط

دومین سناریوی ممکن ساخت فروشگاه آنلاین Epic Games در iOS است. طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا، اپل ممکن است مجبور شود سال آینده به انحصار فروشگاه App خود در iOS پایان دهد. مقاومت اپل ممکن است اجرای این تغییر بزرگ را به سال 2024 موکول کند، در پایان سال گذشته در گزارشی اعلام شد که در سال 2023 با عرضه iOS 17، اپل مجوز ورود فروشگاه های مختلف به آیفون را صادر می کند.