مدیر عامل گوگل با پذیرش “مسئولیت کامل” اشتباهات، از اخراج 12000 کارمند خود خبر داد.


آلفابت، شرکت مادر گوگل، گزارش های متناقض را تایید کرد و گفت که حدود 12000 کارمند یا 6 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد.

گوگل در کنار غول هایی مانند مایکروسافت و آمازون شرکت دیگری است که پس از سال ها رشد و استخدام کارکنان جدید تصمیم به اخراج برخی از کارمندان خود می کند.

به گفته بلومبرگ، تعدیل نیروی کار گوگل شامل شعب جهانی این شرکت و شامل تمامی واحدهای تجاری است. ساندار پیچایدر ایمیلی به کارمندان، مدیرعامل می‌گوید که «مسئولیت کامل تصمیم‌هایی که گوگل را به اینجا رسانده است» بر عهده می‌گیرد.

پس از اعلام برنامه آلفابت برای اخراج 12000 کارمند، سهام 1.8 درصد افزایش یافت. قیمت سهام آلفابت در سال گذشته حدود 30 درصد کاهش داشته است.

گوگل و سایر شرکت های بزرگ فناوری در ماه های اخیر تعداد قابل توجهی از کارکنان خود را اخراج کرده و برخی از فعالیت های خود را متوقف کرده اند. این شرایط در شرایطی است که اقتصاد جهانی در وضعیت جالبی قرار ندارد و تورم به بالاترین حد خود رسیده است.

به لطف کسب و کار موتور جستجوی خود، گوگل دیرتر از سایر شرکت های فناوری شروع به اخراج کارگران کرد. این شرکت در حال حاضر با کاهش تبلیغات آنلاین و تقاضا برای خدمات ابری دست و پنجه نرم می کند.

ساندار پیچای می گوید گوگل تلاش می کند “استعداد و سرمایه خود را به بالاترین اولویت ها اختصاص دهد.” به گفته مدیرعامل گوگل، این شرکت “فرصت قابل توجهی” در زمینه هوش مصنوعی دارد.

آلفابت حداقل 16 هفته حقوق و 6 ماه بیمه درمانی به کارگران اخراج شده آمریکایی پرداخت می کند. کارمندان شرکت در سایر کشورها طبق قوانین محلی حقوق دریافت خواهند کرد. این کارکنان نیز پاداش های وعده داده شده را دریافت می کنند.

گوگل سه ماهه گذشته ضعیف‌تر از حد انتظار را نشان داد و گفت سود آن با 27 درصد کاهش به 13.9 میلیارد دلار رسیده است. در آن زمان، ساندار پیچای گفت که گوگل “هزینه ها را کاهش می دهد” و مدیر ارشد مالی از کاهش قابل توجهی در مشاغل جدید خبر داد.

گوگل در ماه های اخیر تحت فشار سهامداران خود اقدامات زیادی را برای کاهش هزینه ها انجام داده است. این شرکت تولید نسل جدید لپ تاپ های پیکسل بوک را لغو کرد و سرویس استریم بازی Stadia را برای همیشه تعطیل کرد. به راستیاین شرکت با تمرکز بر حوزه بیوتکنولوژی که زیرمجموعه آلفابت است با 15 درصد از کارکنان خود خداحافظی کرد.