مدیر عامل بیمه سلامت: پنل جدید نسخه الکترونیکی سریعتر است


سیستم نسخه الکترونیک فعلی مشکلاتی را برای پزشکان و بیماران ایجاد کرده است. قطعی اینترنت و برق، نبود پهنای باند و سرعت مناسب و مشکلات داخلی و فنی استفاده از آن را با مشکل مواجه کرده بود. همچنین پزشکان بر این باور بودند که ثبت الکترونیکی نسخه باعث می‌شود به جای وقت گذاشتن با بیمار، با سیستم درگیر شوند.

این اشتباهات در نگارش نسخه ها، ثبت نشدن در سامانه و سرگردانی افرادی که قصد استفاده از بیمه را داشتند به دنبال داشت و مسئولان نیز گفتند بستر درستی برای نسخه الکترونیکی انجام نشده است. حال مدیر عامل بیمه سلامت از پنل جدیدی خبر داده که ایرادات پنل قبلی در آن رفع شده است.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی نشی صبح امروز در نشست خبری آماری از میزان نسخه الکترونیکی در بیمه سلامت ارائه کرد. به گفته وی، ماهانه 9.5 میلیون نسخه الکترونیکی در سازمان بیمه سلامت تولید می شود و پرداخت آنها تماما الکترونیکی است. همچنین 103 هزار و 999 پزشک در کشور نسخه نویسی را کاملاً الکترونیکی و در مجموع 29 هزار و 647 پزشک در طول سال نسخه تلفیقی کاغذی و الکترونیکی را تهیه کردند.

وی سخت ترین قسمت هوشمندسازی را نسخه الکترونیکی دانست و با اعلام اینکه نواقصی که در ابتدای کار وجود داشت برطرف شده است، گفت: تا دو روز پیش 144 میلیون نسخه به صورت کاملا الکترونیکی در کشور به ثبت رسیده است.

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، یکی از ویژگی های نسخه الکترونیکی جدید پنل، تکامل آن است که امکان دسترسی پزشک را با حداقل آموزش به آن فراهم می کند: «از نظر سرعت، این نرم افزار سریعتر بوده و بوده است. به روز شده بر اساس تکنولوژی جدید اکثر خدمات موجود است و نیازی به سیستم های متعدد نیست سیستم ارجاع در این سامانه بهبود یافته است تا مشکلی برای اجرای طرح پزشک خانواده وجود نداشته باشد این سیستم وارد سیستم خواهد شد مدار در روزهای آینده و در کنار سامانه قبلی قرار خواهد گرفت تا همکاران ما به آن دسترسی داشته باشند، همچنین قسمتی برای اظهار نظر همکاران در نظر گرفته شده است تا در صورت بروز مشکل سریعا اصلاح شود.

نشی همچنین با اشاره به اینکه نمی توان پزشکان را مجبور به استفاده از نسخه های الکترونیکی کرد، خاطرنشان کرد: بستر را فراهم کرده ایم و در اختیار پزشکان قرار داده ایم اما نمی توانیم اجباری کنیم و طبق قانون اگر پزشکی قصد تمدید پروانه خود را داشته باشد باید از یک نسخه استفاده کند. نسخه الکترونیک «از همه پزشکان تقاضا داریم از سامانه های الکترونیکی نسخه نویسی استفاده کنند که هنوز به طور کامل اجرا نشده است».