مدیر عامل انویدیا: هوش مصنوعی همه را به یک برنامه نویس کامپیوتر تبدیل می کند


ChatGPT و ابزارهای هوش مصنوعی مولد در ماه های اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده اند. این ابزارها به قدرت پردازش زیادی نیاز دارند که اغلب توسط پردازنده های انویدیا ارائه می شود. به لطف محبوبیت روزافزون هوش مصنوعی، تیم سبز درآمد زیادی به جیب زده و ارزش سهام این شرکت نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

جنسون هوانگمدیر عامل انویدیا معتقد است که هوش مصنوعی مولد یکی از مهم ترین پیشرفت ها در صنعت محاسبات است. او در کنفرانس مالی جدید گفت که هوش مصنوعی به همه اجازه می دهد تا برنامه نویس کامپیوتر شوند. فقط ایده خود را به هوش مصنوعی بدهید تا پروژه را در کمترین زمان تحویل دهد.

طبق گفته ExtremeTech، انویدیا در سه ماهه چهارم سال مالی 2023 از انتظارات بهتر عمل کرد و تجارت مرکز داده این شرکت به شدت رشد کرد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هوش مصنوعی بارها در کنفرانس مالی ذکر شد. هوانگ گفت که محبوبیت ناگهانی ChatGPT نتیجه یک حقیقت ناگفته بود: اینکه ChatGPT مهارت هایی را نشان داد که برای انجام آن آموزش ندیده بود.

ChatGPT اساساً می تواند زبان انسان را به کد رایانه ای ترجمه کند: جنسون هوانگ می گوید: «ChatGPT برنامه ای است که می تواند برای برنامه دیگری برنامه بنویسد. وی در تکمیل صحبت های خود گفت که مثلا می توان از پایتون برای بلندر که یک نرم افزار سه بعدی است خروجی گرفت.

آنچه جنسون هوانگ توضیح داد برای برنامه نویسان بسیار نگران کننده است زیرا برنامه نویسان انسانی ممکن است روزی از معادله خارج شوند. در این سناریو، زبان انسان به زبان برنامه نویسی جدید تبدیل می شود: “ما اکنون می دانیم که شاید زبان انسانی یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری کامل باشد.” مدیرعامل انویدیا ادامه داد: «ما برنامه‌نویسی رایانه‌ای را برای همه، تقریباً هر کسی که بتواند یک کار خاص را به زبان انسانی توضیح دهد، دموکراتیک کرده‌ایم».

هوانگ می گوید که به لطف هوش مصنوعی، ما وارد عصر جدیدی برای صنعت محاسبات شده ایم که برای کل جهان «کاملاً انقلابی» است. به گفته مدیرعامل انویدیا، میزان فعالیت های متمرکز بر روی سرویس های هوش مصنوعی این شرکت در دو ماه گذشته به شدت افزایش یافته است.