مدیر بازاریابی مدیاتک: تعادل قدرت پردازنده و مصرف انرژی کلید پیروزی است


مدیاتک که در سال های نه چندان دور تنها پردازنده های ارزان قیمت موبایل تولید می کرد، اکنون یکی از چهره های برجسته صنعت تراشه است. این شرکت تایوانی علاوه بر گوشی های هوشمند، تراشه هایی برای تجهیزات ارتباطی و تلویزیون و سیستم های ناوبری نیز طراحی می کند. شرکت مدیاتک افسانه است، یعنی خط تولید خود را ندارد و وظیفه تولید تراشه های خود را به شرکت هایی مانند TSMC واگذار می کند. مدیاتک در حال حاضر برترین تولید کننده پردازنده های موبایل از نظر سهم بازار است.

فینبار موینیهنمدیر بازاریابی مدیاتک در مصاحبه ای با اندروید اتوریتی می گوید که این شرکت تایوانی در “عصر هیجان انگیز” قرار دارد زیرا توانسته با پردازنده هایی مانند Dimensity 9200 به صدر بازار برسد. این دومین سال است که در ردیفی که مدیاتک یک پردازنده پرچمدار ساخته است. در حال حاضر دستگاه های بسیار متنوعی به تراشه های مدیاتک مجهز شده اند.

اولین نسل از پردازنده های پرچمدار مدیاتک بیشتر در بازار چین مورد استقبال قرار گرفت، اما تراشه Dimensity 9200 در گوشی های رده بالایی که در بازارهای جهانی عرضه می شوند استفاده خواهد شد. Vivo X90 Pro اولین گوشی در جهان است که از Dimensity 9200 استفاده می کند. Finbarr Moynihan می گوید که پردازنده Dimensity 9200 “عملکرد شگفت انگیز” را به گوشی های هوشمند تزریق می کند در حالی که مصرف انرژی پایینی دارد.

مدیر بازاریابی مدیاتک می گوید که این شرکت همیشه به دنبال تولید تراشه هایی است که قدرت پردازش و مصرف انرژی را متعادل می کند. او می گوید که مدیاتک تا حدی با Dimensity 9000 به این هدف دست یافت و از طریق Dimensity 9200 توانست تعادل قدرت و مصرف انرژی را بهبود بخشد. به گزارش مونیهان، امسال همچنان شاهد دستگاه های جدیدی خواهیم بود که از پردازنده Dimensity 9000 استفاده می کنند. امسال Mediatech برای حضور قدرتمندتر در بازارهای جهانی مانند هند و اروپا برنامه ریزی کرده است.

مدیر بازاریابی مدیاتک می گوید حضور در بازار ایالات متحده یک سری مشکلات دارد، به خصوص اینکه بازار ایالات متحده تحت سلطه چند برند بوده است. در این راستا مدیاتک برای ورود جدی به بازار آمریکا به زمان بیشتری نیاز دارد. احتمالا امسال شاهد حضور محدود مدیاتک در بازار آمریکا باشیم. به گفته مدیاتک، Dimensity 9200 به دلیل پشتیبانی از شبکه امواج میلی متری 5G هیچ مشکل فنی برای حضور در بازار آمریکا ندارد.

مدیاتک در ابتدا بر روی نسخه زیر 6 گیگاهرتز شبکه 5G تمرکز کرد، اما با گذشت زمان متوجه شد که باید از نسخه موج میلیمتری نیز پشتیبانی کند. مدیر بازاریابی این برند می گوید مدیاتک در حال آماده سازی برای پشتیبانی از شبکه 6G است. مدیاتک در زمینه ارتباطات ماهواره ای نیز فعال است. گوشی جدید Motorola Defy از فناوری Mediatek برای ارتباطات ماهواره ای استفاده می کند.

مقالات مرتبط

مدیاتک تولید تراشه های سری Helio و تراشه های 4G را به این زودی متوقف نخواهد کرد. به گفته مونیهان، کمتر از 50 درصد از گوشی های عرضه شده در سال 2022 به شبکه 5G مجهز شده اند. در سال 2023 سهم این گوشی ها به حدود 55 درصد خواهد رسید. او می گوید 4G هنوز یک بازار بسیار مهم برای مدیاتک است.