مدیرعامل کوالکام می گوید مودم 5G اپل سال آینده وارد بازار می شود


اپل در حال حاضر در حال همکاری با کوالکام برای تامین مودم 5G آیفون است، اما روابط تجاری بین این دو شرکت احتمالا از سال آینده محو خواهد شد. اپل مدت زیادی است که روی یک مودم اختصاصی کار می کند و احتمالا زودتر از زمان مورد انتظار آن را معرفی خواهد کرد.

کریستیانو آمونمدیرعامل کوالکام معتقد است که اولین مودم اختصاصی 5G اپل در سال 2024 وارد بازار خواهد شد. مودم اپل احتمالا برای اولین بار در نسل جدید آیفون SE که ظاهراً راه اندازی مجدد شده است استفاده خواهد شد.

اپل احتمالاً در ابتدا مودم های 5G را به صورت محدود تولید خواهد کرد و همچنان بخشی از مودم های مورد نیاز خود را از طریق کوالکام تامین خواهد کرد. انتظار می رود آیفون 15 آخرین گوشی اپل با مودم کوالکام باشد.

کریستیانو آمون می‌گوید: «ما انتظار داریم اپل در سال 2024 مودم خود را بسازد، اما اگر این شرکت به مودم‌های ما نیاز داشته باشد، می‌داند کجا ما را پیدا کند.

اگر همه چیز طبق برنامه های اپل پیش برود، این شرکت به تدریج سفارش مودم های کوالکام را کاهش خواهد داد. به گفته Wccftech، انتقال اپل از مودم های کوالکام به مودم های اختصاصی ممکن است چندین سال طول بکشد.

شایعات می گویند اپل به دنبال تولید تراشه ای است که علاوه بر مودم 5G میزبان تراشه های وای فای و بلوتوث نیز باشد. تولید این تراشه باعث کاهش وابستگی اپل به شرکت هایی مانند کوالکام و برودکام خواهد شد.

اپل تاکید ویژه ای بر تامین انحصاری قطعات دارد. این شرکت از سال 2020 به سراغ پردازنده اختصاصی کامپیوترهای سری مک رفته است. اپل سال هاست که پردازنده های آیفون و اپل واچ را تامین می کند.