مدیرعامل ایرانسل: گسترش ارتباط با دانشگاه یکی از مهم ترین الزامات اپراتور دیجیتال است


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مراسم امضای این تفاهم نامه بعدازظهر امروز شنبه 21 آذرماه 1401 با حضور مدیرعامل دکتر بیژن عباسی آرند و جمعی از مدیران ارشد ایرانسل و دکتر منصور انبیا برگزار شد. رئیس و جمعی از معاونان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران. طی مراسمی در تالار امام خمینی (ره) این دانشگاه برگزار شد.

این تفاهم نامه با هدف تعامل، همکاری و هم افزایی در حوزه های علمی، پژوهشی و آزمایشگاهی و با چهار موضوع «راه اندازی آزمایشگاه (موسسه) تحقیقاتی هوش مصنوعی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی موسسه) برای سیستم های خودران هوشمند، “برنامه ریزی برای استفاده از سایت ارتباطی 5جی «ایرانسل در دانشگاه» و «حمایت از پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری» بین دو طرف منعقد شده است.

در این مراسم، مدیرعامل ایرانسل با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه، با اشاره به سابقه حضور یا تحصیل بسیاری از مدیران ارشد دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه را یک دانشگاه «مدیریتی» دانست و تاکید کرد: به عنوان یک فرد دانشگاهی، علم و صنعت را به خوبی می شناسم و از توانمندی های این دانشگاه آگاهم.

وی با اشاره به تاریخچه تاسیس ایرانسل و رقابتی که پس از تولد ایرانسل در حوزه ارتباطات صورت گرفت و منجر به حذف انحصار در این صنعت شد، رسالت و سیاست اصلی ایرانسل را این است که پیشرو در ارائه فناوری های جدید از جمله نسل پنجم تلفن های همراه (5جی) به مردم اطلاع داد و با بیان اینکه ایرانسل در حال حاضر تنها اپراتوری است که خدمات نسل پنجم تلفن همراه را به صورت تجاری ارائه کرده و در قالب طرح «توسعه» موفق به راه اندازی 276 سایت تجاری نسل پنجم در تهران و شهرهای مختلف کشور شده است. جامع 5جی وی اظهار امیدواری کرد: اجرای این تفاهم نامه و راه اندازی سایت نسل پنجم ارتباطی ایرانسل در دانشگاه علم و صنعت به تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و اجرای هر چه بیشتر مرتبط کمک کند. پروژه های تحقیقاتی تا حد امکان

عباسی آرند با اشاره به ظرفیت‌های برجسته در فضای دانشگاهی کشور با بیان اینکه متاسفانه از ظرفیت‌های دانشگاهی در حل مسائل کلان کشور به خوبی استفاده نشده است، تاکید کرد: دانشگاه‌ها باید در مسائل کلان کشور مشارکت بیشتری داشته باشند و برای حل آنها فراهم شود. یک راه حل.

وی با بیان اینکه ما در ایرانسل آماده میزبانی از گروه های دانشجویی برای بازدید از زیرساخت ها و فرصت ها و ظرفیت های موجود هستیم و از این طریق می توانیم فرصت های جدیدی برای همکاری شناسایی کنیم، افزود: آمادگی داریم از پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ها در موارد مورد نیاز حمایت کنیم. زمینه های. هدف ایرانسل استفاده از ظرفیت دانشگاه برای حل مشکلات ماست.

با اشاره به راه اندازی گروه “آزمایشگاه های ایرانسل” در سال 1397 به عنوان بازوی تحقیق و توسعه ایرانسل برای ارتباط با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان با محوریت بومی سازی، تولید مودم بومی موبایل و اینترنت ثابت یکی از اولین ها بود. دستاوردهای تاسیس این گروه توجه کنید.

وی همچنین به تغییر استراتژی ایرانسل پس از تغییر اپراتور دیجیتال به اپراتور خدمات ارتباطی اشاره کرد.مخابرات(به اپراتور فناوری گرا)تکنو) ارتباط با دانشگاه ها را یکی از مهم ترین الزامات این تغییر استراتژی دانست و ابراز امیدواری کرد با اقدامات گروه آزمایشگاه های ایرانسل و ارتباط آن با دانشگاه ها بتوان این ارتباط را بیش از پیش توسعه داد.

مدیرعامل ایرانسل همچنین با اشاره به آغاز مطالعات نسل ششم شبکه تلفن همراه (6جی) در ایرانسل از ابتدای سال 1398 با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تاکید بر بومی سازی این فناوری، نقش دانشگاه ها را در توسعه این فناوری و رسیدن به مرحله تجاری سازی بسیار مهم و ضروری دانستند و از دانشگاه علم و صنعت نقش جدی در این زمینه ایفا کند. ، دعوت کرد.

در این مراسم رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن تشکر از دکتر عباسی آرند و گروه ایرانسل، تاکید کرد: رویداد امروز را برای دانشگاه، ایرانسل و کشور بسیار مهم می دانم و از این بابت خداوند را شاکرم و امیدوارم که آنچه امروز امضا کردم ما آن را انجام می دهیم تا خیر و برکت برای مردم و کشور به ارمغان بیاوریم.

انبیا با بیان اینکه انعقاد این گونه تفاهم نامه ها و گسترش همکاری ها مهم ترین راه برای بهبود وضعیت کشور در عرصه های صنعتی و اقتصادی است، تاکید کرد: دانشجویان باید ببینند چه اتفاقی در کشور از جمله موفقیت ها و افتخارات ایرانسل افتاده است تا آنها انگیزه و امید افزایش خواهد یافت. بیشتر افزایش دهد.

وی تصریح کرد: زمانی که به صحبت های دکتر عباسی گوش می دادم، خوشحال شدم که فردی چنین اطلاعات دقیقی از توانمندی های دانشگاه دارد. چنین تسلطی از همه صنایع و بخشهای مختلف کشور انتظار می رود و مدیرعامل ایرانسل با توجه به دانشگاهی بودنش آستین ها را بالا زده و گام مهمی در جهت گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه برداشته است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت همچنین از مدیرعامل ایرانسل برای حضور در مراسم سالانه روز پژوهش در این دانشگاه با حضور وزرای حراست و نفت دعوت کرد.

در ادامه تفاهم نامه همکاری ایرانسل و دانشگاه علم و صنعت به امضای مدیر عامل ایرانسل و رئیس دانشگاه علم و صنعت رسید و در قسمت بعدی جلسه معاونان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه مسائل و پیشنهادات خود را برای گسترش همکاری با مدیرعامل ایرانسل مطرح کردند. .

همکاری علمی در حوزه کاربردهای نسل پنجم، هوش مصنوعی، خودروهای هوشمند و …، تقویت حضور در مجامع بین المللی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با استفاده از ظرفیت های طرفین، همکاری در زمینه مطالعات 6جیهمکاری تحقیقاتی در زمینه بازاریابی و مدیریت تجربه مشتری، کمک به رفع دغدغه های سازمان های نظارتی و افکار عمومی در زمینه پرتوهای رادیویی با انجام پروژه های تحقیقاتی، مطالعات و تحقیقات در زمینه تولید و بومی سازی سخت افزار و همچنین ایرانسل. شرکت در نمایشگاه شغلی این دانشگاه و آموزش مهندسی نقش آفرینی در توسعه کشور از مهم ترین درخواست ها و موضوعات مطرح شده از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت بود.

مدیرعامل ایرانسل پس از استماع نگرانی ها و درخواست های مطرح شده، آمادگی ایرانسل را برای بررسی و اجرای این پیشنهادات با تشکیل کارگروه مربوطه و پیگیری درخواست ها اعلام کرد.