مدیاتک با همکاری شیائومی از تراشه Dimensity 8200 Ultra رونمایی کرد.


مدیاتک با هدف تولید تراشه ای بسیار کارآمد و عکاسی و فیلمبرداری عالی با شیائومی همکاری کرده است. اکانت رسمی شیائومی در Weibo تایید کرده است که اولین گوشی هوشمند مجهز به پردازنده Dimensity 8200 Ultra، Xiaomi Civi 3 خواهد بود.

Dimensity 8200 Ultra بر اساس فرآیند پیشرفته 4 نانومتری TSMC ساخته شده است و از چهار هسته Cortex A78 و چهار هسته Cortex A55 استفاده می کند. این سیستم روی تراشه قدرتمند به امتیاز قابل توجه 900000 در بنچمارک Anuto دست یافت.

همکاری مدیاتک و شیائومی باعث شده تا تراشه Dimensity 8200 Ultra پیشرفت های قابل توجهی در زمینه قابلیت های عکاسی و فیلم برداری داشته باشد. شیائومی تجربه ای در زمینه الگوریتم ها و فناوری های عکاسی دارد و پیش از این دستاوردهای خود را در این زمینه به نمایش گذاشته است. از طرفی مدیاتک از نظر تخصص فنی در زمینه عکاسی تجربه زیادی دارد.

معماری باز Dimensity ادغام یکپارچه بین پلتفرم مدیاتک و قابلیت های عکاسی شیائومی را تسهیل می کند. Imaging Brain شیائومی شامل الگوریتم های عکاسی پیشرفته ای است که در زمینه هایی مانند ثبت تصاویر پرتره، عکاسی با سرعت بالا، عکاسی در شب و غیره بسیار خوب عمل می کنند. برای اینکه Imaging Brain به راحتی با پلتفرم موبایل Dimensity سازگار شود، این شرکت یک متقابل جدید ساخته است. لایه پلت فرم که همچنین به روز رسانی های آینده را تسهیل می کند.

چن جانهونگنایب رئیس واحد تجاری ارتباطات بی سیم مدیاتک می گوید که در مورد گوشی های هوشمند آینده بسیار هیجان زده است و اعلام کرد که تراشه Dimensity 8200 Ultra با بهبود عملکرد و ارائه قابلیت های استثنایی در عکاسی، مشتریان را شگفت زده خواهد کرد.