مخترع وب، ارزهای دیجیتال را خطرناک می داند و آنها را نوعی قمار توصیف می کند.


تیم برنز لیدر مارس 1989، او یک سیستم مدیریت اطلاعات جدید را پیشنهاد کرد که پایه و اساس شبکه جهانی وب شد. دانشمند انگلیسی کامپیوتر در قسمت اخیر پادکست Beyond The Valley CNBC از ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

لی برنز او می گوید که ارزهای رمزپایه بر روی حدس و گمان کار می کنند. او دنیای کریپتو را با حباب دات کام مقایسه کرد. در سال 1990 حباب بزرگی در بازار سهام ایجاد شد و شرکت های مختلف سعی کردند تا Com. به نام خود، ارزش سهام خود را افزایش دهید و مردم و سازمان ها را به سرمایه گذاری بیشتر تشویق کنید. ارزش سهام بسیاری از شرکت ها در آن زمان قبل از ترکیدن حباب قیمت به شدت افزایش یافته بود.

لی برنز وی در بخشی از سخنرانی خود در CNBC گفت:

البته همه نظرات لی برنز در مورد ارزهای دیجیتال، منفی نیست. او می گوید سودآوری این بازار تا زمانی ادامه دارد که بتوان آنها را به ارز فیات تبدیل کرد.

بیل گیتس او همچنین یکی از معروف ترین مخالفان ارزهای دیجیتال است. وی هشدار داد که سرمایه گذاران عادی باید از نوسانات قیمتی این حوزه و تنها به دلیل توییت ها بیشتر بدانند. الون ماسکپول خود را در معرض خطر قرار ندهید. دروازه ها در سال 2018 گفته شد که از ارزهای رمزنگاری شده برای خرید دارو استفاده می‌شود، که این موضوع را به ارتباط مستقیمی با مرگ و میر تبدیل می‌کند.

توسط TechSpot، وارن بافتمدیر عامل برکشایر هاتاوی همچنین بیت کوین را “مربع سم موش” توصیف کرد و مدعی شد که تمام بیت کوین های جهان تنها 25 دلار ارزش دارند. چارلی مانگرشریک تجاری قدیمی بافت و نایب رئیس برکشایر هاتاوی انتقادات شدیدتری را در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال مطرح کرد. منگر او می گوید که نگه داشتن رمزارس کار احمقانه ای است و طبق پیش بینی او ارزش این دارایی به مرور زمان به صفر می رسد. از نظر او، ارزهای دیجیتال «شیطان» هستند زیرا یکپارچگی و ثبات سیستم مالی ایالات متحده را تضعیف می کنند. منگر او همچنین اظهار داشت که استفاده از ارزهای رمزنگاری شده باعث می شود ایالات متحده یک کشور احمق به نظر برسد زیرا چین به اندازه کافی عاقل بود که این فناوری را ممنوع کرد.

زمستان ارزهای رمزپایه سال گذشته کابوس سرمایه گذاران و کسب و کارهای فعال در این زمینه بود، اما بیت کوین در ابتدای سال 2023 کمی احیا شد و در این مدت کوتاه 50 درصد رشد کرد و هر واحد در زمان نگارش این مقاله حدود 25 هزار واحد است. این مقاله. دلار معامله می شود. برخی از تحلیلگران بر این باورند که ارزش بیت کوین طی 10 ماه آینده به افزایش خود ادامه خواهد داد، اگرچه برخی دیگر می گویند خروج از دوره زمستانی ارزهای دیجیتال به زمان بیشتری نیاز دارد.