محمدامین آقامیری; دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی


در جلسه 27 بهمن ماه شورای عالی فضای مجازی، دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی با اکثریت اعضا انتخاب شد. به این ترتیب پس از پایان دوره هفت ساله دبیری ابوالحسن فیروزآبادی در این شورا، اکنون محمدامین آقامیری به این سمت منصوب شده است.

با استعفای فیروزآبادی در نهم بهمن ماه، گمانه زنی هایی درباره دبیر بعدی این شورا مطرح شد و نام هایی چون رسول جلیلی، رئیس دانشگاه شریف و امیر هادوریان، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی مطرح شد. به عنوان گزینه های دبیری شورای عالی فضای مجازی.

دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی پیش از این در اسفند ماه سال 1379 به عنوان معاون فناوری جدید وزارت ارتباطات منصوب شده بود و سه ماه پیش (آبان 1401) به سمت ریاست سازمان تنظیم مقررات و مقررات و ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد. ارتباطات رادیویی حالا که آقامیری دبیر شورای عالی فضای مجازی شده است، معلوم نیست در سازمان تنظیم مقررات به کار خود ادامه می دهد یا باید منتظر انتصاب جدید در این سازمان باشیم.

محمدامین آقامیری دارای مدرک دکتری مدیریت، فوق لیسانس مدیریت اجرایی، MBA و لیسانس مهندسی برق است و هر سه مدرک را از دانشگاه صنعتی شریف گرفته است. وی با 37 سال سن جوان ترین رئیس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی است.

پیش از این و از زمان تأسیس این شورا در سال 1389، نام هایی چون محمود واعظی، مهدی اخوان بهابادی، محمدحسن عزیری و ابوالحسن فیروزآبادی رئیس یا دبیر شورای عالی فضای مجازی بوده اند.