محدودیت بانک های همراه ایرانی در آیفون; همیشه همین مشکل


کوچ زاده می گوید که اکثر بانک های ایرانی همچنان علاقه مند به استفاده از حساب شرکتی هستند، زیرا این حساب بانک ها را قادر می سازد تا اپلیکیشن خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهند. با این حال، حساب‌های سازمانی قابل اعتماد نیستند، زیرا اپل ممکن است بدون در نظر گرفتن تعداد کاربران، آنها را فوراً خط قرمز کند. در یک نمونه، مجوز سازمانی یک اپلیکیشن ایرانی با بیش از پنج میلیون کاربر توسط اپل لغو شد.

این دقیقا همان اتفاقی است که در روزهای دهم و یازدهم بهمن ماه برای اپلیکیشن های موبایل بانک ایرانیان رخ داد. در نتیجه بسته شدن حساب سازمانی، این برنامه ها در دسترس نبودند.

طبق بررسی های تیرازیس فایل، اپلیکیشن کارت موبایل اکنون دوباره در دسترس است. توسعه دهندگان این اپلیکیشن یک حساب کاربری جدید آماده کرده اند تا کارت موبایل همچنان به صورت رایگان و بدون دریافت هزینه از کاربر در دسترس باشد.

حساب سازمانی ممکن است مشکلات را حل کند، اما راه حل دائمی نیست. هر لحظه ممکن است اپل سیم کارت ها و برنامه های مشابهی را که از حساب شرکتی استفاده می کنند غیرفعال کند.

حمید کچ زاده در گفت و گو با تیرازیس فایل بر اهمیت اطلاع رسانی تاکید کرد. تلاش بانک ها برای ارائه نسخه رایگان موبایل بانک قابل تحسین است، اما تا زمانی که مردم به درستی از سازوکار آن مطلع نشوند، مشکلات ناگهانی مانند آنچه در روزهای اخیر رخ داد، نارضایتی را به دنبال خواهد داشت.

اکثر کاربران آیفون که اپلیکیشن های موبایل بانک را مستقیما روی گوشی خود دانلود می کنند، مکانیسم حساب های شرکتی را نمی دانند. قطع خدمات موبایل بانک به دلیل بسته شدن حساب سازمانی باعث ایجاد مشکلات عدیده و در نهایت کاهش اعتماد مردم به بانک می شود.

بهترین راه حل ممکن