محبوب ترین و پربازدیدترین کرکره های 1401


در سال 1401 تقریباً هر روز ساعت 9 یک شاتر جدید در انتظار تماشای شما بود. فرآیند انتخاب و آهنگسازی مصراع ها بر عهده من بود، راستش را بخواهید، گاهی اوقات واقعاً چالش برانگیز و زمان بر بود.

تا جایی که امکان داشت مسابقات عکاسی معروف را پوشش دادیم، عکس های خبری جالبی مثل اتفاقاتی که در حیات وحش یا آسمان عکاسی شده بود گرفتیم و با معرفی بهترین آثار هنرمندان و عکاسان از کار آنها تقدیر کردیم.

گاهی سعی می‌کردیم با انتخاب موضوعات خلاقانه برای گسترش دید شما الهام‌بخش باشیم و گاهی با دریچه‌های طنز شما را بخندانیم. اما بیشتر از همه ما می‌خواستیم با انتشار کرکره‌هایی از حیوانات، محیط‌زیست، کره زمین و کشورهای جهان ضمن سرگرم کردن، اطلاعات مهمی در اختیار شما بگذاریم و حتی شما را به فکر آینده‌ای بهتر بیاندازیم.

به هر حال یک سال دیگر با کرکره های تیرازیس فایل گذشت. اگرچه همیشه سعی کردیم بهترین ها را برای شما منتشر کنیم، اما برخی از این کرکره ها نماهای بسیار خوبی داشتند و به «پربازدیدترین کرکره های سال 1401» تبدیل شدند.

بعد از این همه حرف، وقت آن رسیده است که ببینید کدام کرکره را در سال 1401 بیشتر دوست داشتید. با ما همراه باشید.

10. برگزیده در مسابقه جهانی عکاسی سونی 2022

جوایز عکاسی جهانی سونی یکی از بزرگترین مسابقات عکاسی سالانه در جهان است. تصاویر منتخب در مسابقه جهانی عکاسی سونی شاتر 2022 از میان مجموعه عظیمی از بیش از 170000 ارسال انتخاب شدند.

9. مقایسه اندازه حیوانات ماقبل تاریخ با فرزندان آنها

رومن اوشیتل و همسرش یک سری مقایسه اندازه حیوانات ماقبل تاریخ با فرزندان امروزی خود ایجاد کردند تا فرزندانشان بدانند اجداد حیواناتی که در باغ وحش دیدند چه شکلی هستند و چه تفاوت هایی رخ داده است. با گذشت زمان، این سرگرمی به یک حرفه تبدیل شد و این زوج کتاب، تقویم، پوستر آموزشی و کارت پستال از این حیوانات منقرض شده منتشر کردند.

8. رفتارهای شگفت انگیز گربه ها

چیزهایی مانند پرواز در نیمه های شب در اطراف اتاق و قرار دادن خود در عجیب ترین مکان های ممکن مانند خشک کن، جعبه کامپیوتر و سبد لباسشویی فقط از یک گربه ناشی می شود. هیچ کس نمی داند چرا گربه ها اینقدر عجیب و مرموز هستند. نتایج پربازدیدترین کرکره 1401 نشان می دهد که ما انسان ها از غیرقابل پیش بینی بودن گربه ها لذت می بریم.

7. تصاویر خلاقانه

یک تصویرگر ماهر، شخصیت های خیالی را در عکس های تصادفی کاربران ترسیم کرده و وارد می کند. تقریباً با انتخاب عکس ها از هر منبعی ایده خود را عملی می کند. البته یادش نمی رود که هر عکسی را که انتخاب می کند اعتبار بدهد.

6. گیاهان تازه خانه

برای بسیاری از مردم، گیاهان حیوان خانگی هستند. این افراد وقتی رشد، گلدهی و تغییر گیاهان را در مقابل چشمان خود می بینند خوشحال و خرسند می شوند. به نظر می رسد کاربران تیرازیس فایل موافق هستند و تازگی گیاهان را تحسین می کنند.

5. عکس های خنده دار از پرندگان

می خواهید از یک پرنده عکس خوبی بگیرید. اما همه چیز آنطور که شما می خواهید پیش نمی رود. وقتی فکر می‌کنید پرنده در حالت درست قرار دارد، روی شاتر کلیک می‌کنید و دوربین کاری را انجام می‌دهد که نباید درست در ثانیه‌ای که نباید انجام دهد. نوردهی اشتباه، عکس‌های تار، سوژه‌ای با کادر مضحک و نتایجی که شما را در این شاتر می‌خنداند.

4. بنیاد عکاسان خیابانی

عکاسی خیابانی از این نظر بسیار خاص است که به شدت به شانس، صداقت و جمعیت متکی است. نمایش تصاویر قدرتمند عکاسان جدید و حرفه ای یکی از اهداف بنیاد عکاسان خیابانی است که بنیانگذاران آن همگی ایرانی هستند.

3. بچه کروکودیل دزدیده شد

دور از ذهن نبود که تصویر دزدیده شدن بچه کروکودیل از مادرش که در پارک تالاب اورلاندو در فلوریدا به ثبت رسیده بود، جزو پربازدیدترین کرکره های سال 1401 بود.

یک عکاس راهنمای تور با دیدن حواصیل آبی بزرگی که در حال فرار با یک بچه تمساح در دهانش بود دوربینش را گرفت و خوشبختانه این عکس را گرفت. مادر تمساح پس از تعقیب و گریز بی ثمر خود، با ناامیدی به شاخ و برگ ها حمله کرد و همدردی تماشاگران را برانگیخت. بازی طبیعت: اتفاقی ناگوار برای مادر تمساح و فرزندش که اتفاق خوشایندی را برای عکاس به ارمغان آورد.

2. تصویر رویایی از یک شیر تنومند

در پارک ملی گیر، گجرات، هند، یک شیر سر خود را خم می کند تا آب بنوشد و در گرمای سوزان جنگل به دوربین خیره می شود. شیرها معمولاً دوست دارند در استتار بمانند. بنابراین گرفتن فرصتی برای عکاسی از آنها در حال نوشیدن آب در یک منطقه باز یک فرصت استثنایی و نادر است.

1. پدر تمساح و نوزادانش

و این پربازدیدترین شاتر 1401 است! تمساح پدری در حال عبور از رودخانه با فرزندانش بر پشت

از آنجایی که معمولا کروکودیل ها را در نقش مهاجم دیده ایم، دیدن آنها در موقعیت مدافع برایمان عجیب است. اما همانطور که می بینید، این هیولاهای ترسناک ماقبل تاریخ همیشه بد نیستند.

ما از همه کاربران تیرازیس فایل به خاطر توجهشان به شاتر تشکر می کنیم و به شما قول بهترین شاترهای 1402 را می دهیم. آیا شاتر مورد علاقه شما در این لیست بود؟