متا می گوید Metaverse در نهایت به اندازه تلفن های هوشمند برای زندگی روزمره ما مهم خواهد شد


کریس کاکسمدیر تولید متا طی بیانیه ای در مورد فناوری واقعیت مجازی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس اعلام کرد که این پلتفرم روزی به اندازه گوشی های هوشمند در زندگی همه ما اهمیت پیدا می کند.

کاکس متا می‌گوید تقریباً یک دهه است که متا تلاش کرده است تا محصولات و فناوری‌های واقعیت مجازی را با قیمت‌های مقرون به صرفه بسازد تا برای همه قابل دسترس باشد. ایده این است که فناوری مذکور را در زمینه‌های مختلف مانند تجربیات اجتماعی، تناسب اندام، بازی، پزشکی و حتی توسعه دارو بگنجانیم. متا همچنین قصد دارد از این فناوری حتی برای طراحی کفش های کتانی و خودرو نیز استفاده کند.

به گفته TechSpot، تعداد کمی از مردم در حال حاضر با دیدگاه متا در مورد آینده متاورس موافق هستند. یکی از تحلیلگران اخیرا پیش بینی کرد که بیشتر پروژه های تجاری مرتبط با متاورس تا سال 2025 از بین خواهند رفت. علاوه بر این، نتایج یک نظرسنجی از 10000 نوجوان انجام شده در سال گذشته نشان می دهد که نیمی از آنها علاقه ای به متاورس ندارند. حتی برخی از کارکنان متا امید چندانی به آینده این فناوری ندارند.

یکی دیگر از نگرانی های طرفداران واقعیت مجازی کاهش فروش محصولات مرتبط با این فناوری در سال 2022 است که البته افزایش فروش این محصولات در دوران اپیدمی کرونا باعث شده کاهش اخیر عرضه این محصولات کمتر به چشم بیاید.