متا به رهبری یک مهندس سابق اپل، «شخصیت های تخیلی هوش مصنوعی» را خلق می کند.


مارک زاکربرگ متا (فیسبوک سابق) اکنون یک تیم اختصاصی دارد که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد می کند. یکی از پروژه های این تیم توسعه «شخصیت های هوش مصنوعی خیالی» است که از طرق مختلف به کاربران کمک خواهد کرد. متا همچنین در حال کار بر روی ابزارهای هوش مصنوعی جدید برای برنامه ها و خدمات نرم افزاری خود است.

بر اساس گزارش The Verge، مارک زاکربرگ می‌گوید متا در حال کار بر روی «تجربه‌های هوش مصنوعی مبتنی بر متن» برای سرویس‌های پیام‌رسان و واتس‌اپ فیسبوک و تجربیات متمرکز بر تصویر برای مواردی مانند «فیلترها و فرمت‌های خلاقانه اینستاگرام» است. به گفته زاکربرگ، متا همچنین در حال کار بر روی “تجربه های ویدئویی و چند نمایشی” است.

تیم جدید متا هوش مصنوعی توسط احمد الدهله مدیریت می شود در حال حاضر معاون هوش مصنوعی و کسب و کار یادگیری ماشین متا، او قبلا در تیم ویژه اپل کار می کرد.

ما یک گروه جدید در سطح بالا ایجاد کرده‌ایم که بر روی هوش مصنوعی مولد متمرکز شده است… ما پیش از رسیدن به تجربیات واقعاً آینده‌نگر، کارهای اساسی زیادی برای انجام دادن داریم، اما من برای همه چیزهای جدیدی که در کنار آن خواهیم ساخت هیجان‌زده هستم. زاکربرگ گفت.

با رشد انفجاری چت بات ChatGPT، شرکت های بیشتری از جمله مایکروسافت، گوگل و حتی اسنپ چت به هوش مصنوعی روی آورده اند. متا مدتی پیش گفت که در حال کار بر روی یک مدل زبان اختصاصی جدید به نام LLaMA است که در دسترس عموم نیست و برای محققان هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است.