متاورس سال گذشته 14 میلیارد دلار ضرر مالی به متا وارد کرد


رویا پردازی مارک زاکربرگ در حوزه متاورس همچنان هزینه سنگینی بر دوش متا و سهامداران این شرکت می گذارد. متا، مالک اینستاگرام، واتس‌اپ و فیس‌بوک در گزارش مالی جدید خود مربوط به سه ماهه چهارم سال 2022 اعلام کرد که کسب‌وکار Reality Labs در دوره مورد بحث 4.28 میلیارد دلار ضرر کرده است، در حالی که مجموع زیان عملیاتی 13.72 میلیارد دلاری در سال گذشته بوده است. . رسیدن

Reality Labs واحد تجاری متا است که بر فناوری واقعیت مجازی متمرکز است و پروژه‌های مرتبط با Metaverse را انجام می‌دهد. Metaverse یک دنیای مجازی است که سال گذشته مورد توجه قرار گرفت و به گفته تحلیلگران، آینده اینترنت را رقم خواهد زد.

فیس بوک که در اواخر سال 2021 نام خود را به متا تغییر داد، در سال 2022 دوران سختی را پشت سر گذاشت. این شرکت برای سه فصل متوالی ضرر کرده است و احتمالاً این وضعیت در سه ماهه اول سال 2023 ادامه خواهد داشت. در حال حاضر متاورس یک پروژه سودآور است. برای متا، و این شرکت همچنان درآمد اصلی خود را از طریق تبلیغات آنلاین به دست می آورد.

واحد تجاری Reality Labs در سه ماهه چهارم سال گذشته 727 میلیون دلار درآمد داشته است و کل درآمد آن در سال 2022 به 2.16 میلیارد دلار خواهد رسید که نشان دهنده کاهش جزئی نسبت به سال 2021 است. فروش هدست های واقعیت مجازی سری Quest به شکل محاسبه می شود. درآمد واحد آزمایشگاه واقعیت

طبق گزارش CNBC، کسب و کار Meta’s Reality Labs 6 برابر بیشتر از درآمد سال گذشته از دست داده است. محصولات این واحد تجاری کمتر از دو درصد از آمار فروش متا را به خود اختصاص داده است. تحلیلگران انتظار داشتند که Reality Labs زیان عملیاتی سه ماهه 4.36 میلیارد دلار و درآمد 715.1 میلیون دلاری را برای واحد تجاری ثبت کند.

سال گذشته فروش هدست های واقعیت مجازی در بازار آمریکا دو درصد کاهش یافت. متا در سال 2022 قیمت هدست Quest 2 را 100 دلار افزایش داد. متا در آن زمان گفت که این افزایش قیمت نتیجه افزایش تورم است. سپس این شرکت از هدست Quest Pro با قیمت 1500 دلار رونمایی کرد.

مارک زاکربرگ سال گذشته گفت که امیدوار است تا نیمه دوم این دهه حدود یک میلیارد نفر شروع به استفاده از متاورس کنند. متا انتظار دارد که ضرر عملیاتی کسب و کار Reality Labs در سال 2023 به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

متا در گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2022 انتظارات را شکست داد و همچنین اعلام کرد که 40 میلیارد دلار بازخرید سهم دارد. در نتیجه انتشار گزارش مالی، ارزش سهام متا نزدیک به 20 درصد رشد کرد.