مایکروسافت ویندوز 11 را به یک میکسر صوتی حرفه ای مجهز می کند


آخرین نسخه Windows 11 Insider شامل یک ویژگی بتا جدید است که ویژگی هایی را برای کنترل حجم سیستم ارائه می دهد. این ویژگی که شباهت زیادی به اپلیکیشن محبوب EarTrumpet دارد، در حال حاضر در آخرین بیلد اینسایدر مایکروسافت پنهان شده است.

همانطور که گفتیم، آخرین نسخه Windows 11 Insider شامل مجموعه ای از ویژگی های صوتی است و برای هر کسی که از برنامه شخص ثالث EarTrumpet استفاده می کند آشنا به نظر می رسد. با استفاده از این قابلیت می توانید سطح صدای برنامه ها را از نوار وظیفه کنترل کنید. علاوه بر این، جابه‌جایی بین خروجی‌های صوتی مانند بلندگو یا هدفون برای کاربران آسان‌تر خواهد بود.

برنامه EarTrumpet سال هاست که این ویژگی ها را در اختیار کاربران قرار داده است. اما اکنون مایکروسافت قصد دارد آنها را به ویندوز 11 اضافه کند و کاربران را از برنامه های شخص ثالث بی نیاز کند. دیدن سرمایه‌گذاری مایکروسافت بر روی ویژگی‌های صوتی دلگرم‌کننده است و در صورت انتشار این ویژگی‌ها، کاربران می‌توانند بدون استفاده از نرم‌افزارهای خارجی، صدای بخش‌های مختلف سیستم را جداگانه مدیریت کنند.

پس از اینکه کاربران اپل را به کپی برداری از نرم افزار واتسون در هنگام طراحی شرلوک 3 متهم کردند، اصطلاح شرلوک معنی پیدا کرد و از آن زمان در صنعت نرم افزار رایج شد. در واقع، اصطلاح Sherlocked زمانی استفاده می‌شود که یک سیستم‌عامل یا توسعه‌دهنده برنامه شخص اول از ویژگی‌های برنامه‌های شخص ثالث بدون اجازه یا جبران خسارت الهام بگیرد، یا زمانی که توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه شخصی از مدهای محبوب کپی می‌کنند.

اکنون این اصطلاح مایکروسافت را آزار داده است. زیرا به نظر می رسد که او در آخرین اقدام خود EarTrumpet را “شرلوک” کرده است. البته این نرم افزار EarTrumpet به صورت رایگان ارائه شده است. به این ترتیب انتظار می رود سازندگان این برنامه با اقدام مایکروسافت مشکلی نداشته باشند.

رافائل ریورا که ابزار EarTrumpet را با همکاری یک مهندس سابق مایکروسافت نامگذاری کرد دیو آمنتا در توییتر گفت: “مایکروسافت EarTrumpet را در یک حرکت ناگهانی خریداری می کند.” اگرچه قابلیت جدیدی که مایکروسافت قرار است ارائه دهد، سرعت و سهولت برنامه مذکور را ندارد. اما انتظار می رود قبل از راه اندازی باگ ها و مشکلات موجود برطرف شود.

مایکروسافت به طور رسمی ویژگی های صوتی جدید را تایید نکرده است و به نظر می رسد که هنوز در مرحله آزمایش هستند. این شرکت معمولاً چند هفته قبل از انتشار رسمی ویژگی‌های جدید را برای Windows Insiders منتشر می‌کند، اگرچه بسیاری از این ویژگی‌ها ممکن است هرگز منتشر نشوند.