مایکروسافت هدفون 200 دلاری Surface Earbud را فراموش کرده است


سرفیس ایربادها محصولی عجیب در خط تولید مایکروسافت هستند. این هدفون که بیش از دو سال پیش عرضه شد همچنان با قیمتی نزدیک به قیمت اصلی به فروش می رسد. این هدفون احتمالاً بدترین سرفیسی است که در حال حاضر می توانید بخرید. Surface Earbuds زمانی عرضه شد که هدفون های بی سیم بسیار محبوب بودند. در آن زمان هدفون مایکروسافت با وجود اینکه قیمت بالاتری نسبت به اکثر محصولات مشابه داشت، نمی توانست در سطح رقبا ظاهر شود.

سرفیس ایربادها بدترین سطحی هستند که در حال حاضر می توانید بخرید

پس از دو سال، نمی‌توانیم سرفیس ایربادز را هدفون باکیفیت بنامیم. این هدفون حتی طراحی چندان جذابی ندارد و به خوبی در گوش بسیاری از کاربران جا نمی گیرد. سرفیس ایربادها از شارژ بی سیم پشتیبانی نمی کنند و در حال حاضر دارای برچسب قیمتی 160 دلاری هستند.

آنچه گفتیم فقط ایرادات سخت افزاری است و اگر مسائل نرم افزاری را وارد معادله کنیم، اوضاع پیچیده تر می شود. معمولاً گجت‌های پوشیدنی مانند Surface Earbuds به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری متعددی را برای بهبود کیفیت خود دریافت می‌کنند. این عبارت به ویژه در مورد محصولاتی که اولین گجت های نسل خود هستند صدق می کند.

متاسفانه از زمان عرضه Surface Earbuds تقریبا هیچ تغییری در این هدفون ایجاد نشده است. آخرین باری که این هدفون به‌روزرسانی نرم‌افزاری دریافت کرد، سپتامبر 2020 بود، یعنی بیش از دو سال پیش. اولین آپدیت Surface AirPods به محض عرضه رسمی این محصول منتشر شد. آخرین آپدیت به عرضه مدل گرافیتی این هدفون برمی گردد.

سرفیس ایرباد مشکلات آزاردهنده‌ای دارد که قطعاً با به‌روزرسانی نرم‌افزاری قابل رفع است

Windows Central از رویکرد مایکروسافت به سرفیس ایرباد انتقاد می کند و می نویسد که ردموندی ها نسبت به هدفون های توگوشی خود بسیار بی توجه بوده اند. این نشریه مواردی مانند عملکرد نامناسب در حین پخش صدا، عدم هماهنگی صدا بین گوشی راست و چپ، تاخیر قابل توجه در اتصال به دستگاه و مشکل بلوتوث در محیط های شلوغ را از جمله مشکلات مهم سرفیس ایربادها ذکر کرده است. مشکل دیگر این است که پس از تخلیه کامل باتری، امکان شارژ هدفون وجود ندارد.

بسیاری از این مشکلات را می توان با به روز رسانی نرم افزاری برطرف کرد، اما مایکروسافت بیش از 28 ماه است که سرفیس ایرباد را نادیده می گیرد. ردموندی همچنان Surface AirPods را به عنوان یک محصول جدید می فروشد.

از سال 2020، هدفون AirPods 2 اپل هفت آپدیت دریافت کرده است و هدفون توگوشی Nutting از زمان عرضه در سال 2021 چندین بار به روز شده است. بررسی وضعیت بازار نشان می دهد که به روز نکردن فریمور هدفون ها اقدامی غیرعادی است.

نکته مهم دیگر این است که سرفیس ایربادها در دنیای امروز 160 دلار ارزش ندارند. در سال 2020، چنین قیمتی تا حدودی قابل هضم بود، اما وقتی محصولات برندهایی مانند Apple، Nutting و OnePlus را می بینیم، دلیلی برای خرید Surface Earbuds وجود ندارد. این شرکت ها هدفون های جدیدی را با قیمت 150 دلار یا کمتر می فروشند که دارای قابلیت حذف نویز فعال هستند.

سرفیس ایربادهای مایکروسافت واقعاً 160 دلار ارزش ندارند

منابع آگاه می گویند که مایکروسافت در حال کار بر روی مدل جدیدی از سرفیس ایرباد با نام رمز Ella است. این هدفون قرار بود تا قبل از پایان سال 2022 معرفی شود اما در نهایت چنین اتفاقی رنگ حقیقت به خود نگرفت.

بی توجهی مایکروسافت به Surface Earbuds باید هشداری برای کسانی باشد که علاقه مند به تهیه نسل دوم این هدفون هستند. اگر قصد دارید مبلغ قابل توجهی را برای خرید هدفون توگوشی خرج کنید، بهتر است به سراغ برندی بروید که پشتیبانی نرم افزاری خوبی ارائه می دهد.