مایکروسافت نحوه اجرای ویندوز 11 را در مک های مجهز به سیلیکون اپل اعلام کرد


مایکروسافت برای اولین بار از زمان عرضه ویندوز 11 به طور رسمی نحوه اجرای این سیستم عامل بر روی کامپیوترهای نسل جدید اپل را اعلام کرد. یک سند جدید مایکروسافت در وب سایت پشتیبانی این شرکت توضیح می دهد که چگونه کاربران مک های مجهز به پردازنده های M1 و M2 می توانند از ویندوز 11 از طریق سرورهای ابری یا شبیه ساز Parallels Desktop استفاده کنند.

طبق گزارش Windows Central، هنوز امکان نصب مستقیم ویندوز 11 بر روی Apple Silicon وجود ندارد. برنامه Bootcamp که به کاربران مک اجازه می داد ویندوز را روی یک پارتیشن قابل بوت بر روی رایانه خود نصب کنند، با مهاجرت اپل به پردازنده های ARM کار خود را متوقف کرد.

در حال حاضر مایکروسافت از سرویس ویندوز 365 به عنوان راه حلی مناسب برای اجرای ویندوز 11 در مک یاد می کند. کاربران می توانند با استفاده از سرویس سازمانی Windows 365 از راه دور به رایانه مجهز به ویندوز 11 دسترسی داشته باشند. این ابزار برای کسب و کارها بسیار مفید است، اما برای کاربران عادی چندان کاربردی نیست.

مایکروسافت می گوید که کاربران عادی می توانند به سراغ ابزار Parallels Desktop بروند. نسخه 18 این اپلیکیشن به طور رسمی مجوز اجرای لوگوی ویندوز را در مک های مجهز به پردازنده M1 یا M2 دارد. Parallels Desktop تنها راه برای اجرای رسمی لوگوی ویندوز در مک های مجهز به سیلیکون اپل است.

مایکروسافت می گوید که اجرای ویندوز 11 روی مک های اپل سیلیکون با یک سری محدودیت ها همراه است. این نسخه از ویندوز 11 از زیر سیستم ویندوز برای اندروید، زیرسیستم ویندوز برای لینوکس، Windows Sandbox و VBS پشتیبانی نمی کند. مایکروسافت می گوید که هیچ تضمینی وجود ندارد که DirectX12 و OpenGL3.3 اجرا شوند. همچنین برنامه های 32 بیتی ARM در این حالت اجرا نمی شوند.