مایکروسافت مشکل منوی استارت و برنامه های یونیورسال در ویندوز 10 و 11 را تایید کرده است


مایکروسافت توضیحی در مورد مشکلات اخیراً شناسایی شده در ویندوز 10 و ویندوز 11 ارائه کرده است. غول نرم افزاری مستقر در ردموند می گوید که کاربران نسخه های 20H2 تا 22H2 این دو سیستم عامل ممکن است در باز کردن منوی استارت، بخش جستجوی ویندوز، و برنامه های جهانی اولین گزارش ها در مورد این مشکلات حدود یک هفته پیش منتشر شد و حالا مایکروسافت نیز آن را تایید کرده است.

اگرچه کاربران گزارش می دهند که مشکلات ویندوز اغلب مربوط به آپدیت های این سیستم عامل است، اما ظاهرا این بار مشکل منوی استارت مربوط به آپدیت ها نیست. مایکروسافت اعلام کرده است که علت اصلی این اشکالات، کلیدهای رجیستری یا داده های خراب است که بر برنامه هایی مانند ClickShare Barco که از API آفیس استفاده می کنند تأثیر می گذارد.

به گفته نیووین، مایکروسافت در حال بررسی مشکلات موجود در ویندوز 10 و 11 است و قصد دارد با انتشار یک آپدیت آنها را برطرف کند. در همین حال، کاربران می توانند با حذف برنامه هایی که با Microsoft Office، Outlook یا Calendar ادغام می شوند، به طور موقت اثرات این اشکالات را از بین ببرند. این شرکت همچنین اسکریپت هایی را ارائه کرده است که کاربران می توانند برای رفع این مشکل بر روی رایانه خود اجرا کنند.

مایکروسافت مدتی پیش تایید کرده است که استفاده از System Restore می تواند از اجرای تعدادی از برنامه های ویندوز در برخی از کامپیوترها جلوگیری کند.