مایکروسافت دوشنبه شب یک کنفرانس غیرمنتظره برگزار خواهد کرد. آیا بینگ جدید رونمایی می شود؟


مایکروسافت در تاریخ 7 فوریه 2023 (18 بهمن 1401) ساعت 21:30 به وقت تهران کنفرانس خبری مهمی برگزار خواهد کرد. دعوتنامه مایکروسافت در حالی صورت می گیرد که گوگل از Bard به عنوان جدی ترین رقیب چت ربات ChatGPT رونمایی کرد.

در حال حاضر جزئیات دقیق این مراسم اعلام نشده است، اما احتمالا مایکروسافت به دنبال رونمایی از نسخه جدیدی از موتور جستجوی Bing است که از ChatGPT استفاده می کند. کنفرانس مایکروسافت به صورت زنده پخش نمی شود.

به گزارش Verge، مایکروسافت در بیانیه خود می گوید که ساتیا نادیامدیر عامل شرکت، در رویداد جدید “پیشرفت در چندین پروژه هیجان انگیز” را به اشتراک خواهد گذاشت.

ردموندی ها رسما تایید کرده اند که میلیاردها دلار در OpenAI (خالق ChatGPT) سرمایه گذاری می کنند. طبق این قرارداد، هوش مصنوعی در سرویس های مختلف مایکروسافت به صورت گسترده تری مورد استفاده قرار می گیرد.

لحظاتی قبل از ارسال دعوتنامه های مایکروسافت به این رویداد، گوگل یک ربات چت اختصاصی به نام Bard را معرفی کرد که یک “سرویس آزمایشی هوش مصنوعی مکالمه” است که در آینده نزدیک در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

پاسخ مایکروسافت به Bard اضافه کردن ChatGPT به موتور جستجوی Bing خواهد بود. در روزهای اخیر نسخه جدید بینگ برای مدت کوتاهی نمایش داده شد و سپس به سرعت حذف شد.

مایکروسافت قصد دارد از مدل های زبان OpenAI به طور گسترده در خدمات خود استفاده کند. شایعات تایید نشده از اضافه شدن فناوری های جدید به Word، PowerPoint و Outlook خبر می دهند. مایکروسافت به تازگی نسخه پریمیوم پیام رسان Teams را با ویژگی های برگرفته از هوش مصنوعی OpenAI معرفی کرده است.

رویداد جدید مایکروسافت یک روز قبل از کنفرانس جدید گوگل برگزار می شود. کنفرانس گوگل قرار است عصر نوزدهم بهمن ماه برگزار شود.