مایکروسافت به بریتانیا: آماده امضای قرارداد 10 ساله با سونی در Call of Duty هستیم


مایکروسافت اعلام کرده است که مایل است به مدت 10 سال مجوز بازی های سری Call of Duty را برای کنسول های سونی بدهد تا نگرانی های دولت بریتانیا در مورد معامله 69 میلیارد دلاری این شرکت با اکتیویژن بلیزارد را برطرف کند.

به گزارش رویترز و با استناد به اسناد رسمی دولت انگلیس، مایکروسافت طرحی را پیشنهاد داده است که به گفته این شرکت، برابری پلتفرم های پلی استیشن و ایکس باکس در مورد Call of Duty را تضمین می کند. همچنین، مایکروسافت به دنبال انتشار گسترده بازی‌های Call of Duty و سایر بازی‌های Activision در سرویس‌های بازی ابری است.

از زمان اعلام تمایل مایکروسافت برای خرید اکتیویژن، سونی به شدت با این معامله مخالفت کرده است. ژاپنی ها معتقدند که مایکروسافت پس از خرید اکتیویژن، بازی های Call of Duty را در انحصار خود درآورد.

در آخرین نمونه، سونی به نهادهای نظارتی بریتانیا اعلام کرد که ممکن است مایکروسافت نسخه ای از Call of Duty را روی پلی استیشن منتشر کند که باگ های زیادی دارد.

در این زمینه، نهادهای نظارتی ایالات متحده، اروپا و بریتانیا از مایکروسافت شکایت کرده اند. مایکروسافت قراردادی 10 ساله با نینتندو و انویدیا امضا کرده است تا نهادهای نظارتی را راضی کند.