مایکروسافت امکان ساخت اپلیکیشن بدون کدنویسی را فراهم کرد


مایکروسافت فناوری مورد استفاده در ChatGPT را به سرویس Microsoft Power Platform اضافه کرده است تا کاربران بتوانند برنامه های جدیدی را با کدنویسی کم یا بدون برنامه توسعه دهند. این آخرین نمونه از تزریق هوش مصنوعی به سرویس های نرم افزاری مایکروسافت است.

شرکت های بزرگ صنعت فناوری مانند مایکروسافت، آلفابت و بایدو اعلام کرده اند که از هوش مصنوعی مولد به طور گسترده تری در خدمات خود استفاده خواهند کرد. هوش مصنوعی یک مولد فناوری هیجان انگیز است که می تواند مانند یک انسان متن بنویسد.

مایکروسافت می‌گوید مجموعه‌ای از ابزارهای کسب‌وکار و ابزارهای توسعه اپلیکیشن در Power Platform، از جمله Power Virtual Agent و AI Builder، به‌روزرسانی شده‌اند تا شامل هوش مصنوعی شود.

Power Virtual Agent ابزاری است که امکان ایجاد چت بات ها را برای مشاغل فراهم می کند. این ابزار اکنون می‌تواند به منابع داخلی شرکت متصل شود تا خلاصه‌های هفتگی گزارش‌ها و درخواست‌های مشتری را تولید کند.

مایکروسافت همچنین هوش مصنوعی را به سرویس AI Builder اضافه کرده است. AI Builder به شرکت‌ها کمک می‌کند تا کارهای بیشتری را خودکار کنند. رویترز می گوید ویژگی های جدید فقط برای کاربران در ایالات متحده در دسترس است.