مایکروسافت از جلبک ها برای کاهش ردپای کربن استفاده خواهد کرد


در سال های اخیر، فناوری با سرعتی سرسام آور رشد کرده است و غول هایی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون از پیشتازان این حوزه هستند. سرعت فزاینده رشد فناوری بر محیط زیست نیز تأثیر گذاشته است. زیرا ردپای کربن این شرکت ها همچنان در حال افزایش است. انرژی مورد نیاز مراکز داده عظیم غول های فناوری جهان و همچنین انرژی مورد نیاز مصرف کنندگان و کارمندان این شرکت ها سهم زیادی در انتشار کربن دارد.

با وجود تمام تلاش‌ها برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، سرعت و مقیاس این اقدامات با سرعت توسعه فناوری همخوانی ندارد و در نتیجه تأثیر آنها بر کاهش انتشار کربن رضایت‌بخش نیست. به همین دلیل، دستیابی به پایداری و کاهش بیشتر ردپای کربن برای شرکت های بزرگ فناوری بسیار مهم است.

مایکروسافت، یکی از غول های صنعت فناوری، با مشکل انتشار کربن مواجه است. این شرکت قصد دارد تا سال 2030 میزان انتشار کربن حاصل از فعالیت های خود را به صفر برساند. اما اکنون این تعداد در حال افزایش است.

نوشته شده توسط Gizmochina، غول فناوری از ردموند، به دنبال استفاده از راه حل های Running Tide برای رسیدن به این هدف است. سازمانی که در زمینه کاهش اثرات زیست محیطی تخصص دارد و سابقه همکاری با برندهای بزرگی مانند Shopify و Stripe را دارد. این شرکت قصد دارد با استفاده از منابع موجود در اقیانوس ها به کاهش ردپای کربن فعالیت های مایکروسافت کمک کند.

ایده استفاده از جلبک های شناور برای جذب دی اکسید کربن قبل از غرق شدن است. اگرچه این فرآیند نسبتاً جدید است، اما Running Tide می گوید که در طول تحقیقات خود حدود هزار تن کربن را حذف کرده است. هدف این شرکت برای مایکروسافت حذف 12000 تن کربن ظرف دو سال است.

در حالی که راه حل مذکور هنوز در مراحل اولیه است، رویکردی نوآورانه محسوب می شود. بنابراین مایکروسافت این توانایی را دارد که ردپای کربن فعالیت های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.