مایکروسافت احتمالا نوار لمسی مک بوک را به سرفیس تبدیل خواهد کرد


در سال 2013، اپل حق ثبت اختراع با تمرکز بر مک بوک مجهز به نمایشگر جداشدنی را ثبت کرد. اما این محصول هرگز عرضه نشد. زیرا اپل نمی خواست فروش این محصول تحت تاثیر مک بوک قرار گیرد. با این حال، مایکروسافت علاقه زیادی به چنین ایده ای پیدا کرد و دو سال بعد لپ تاپ سرفیس بوک را با نمایشگر جداشدنی در دسترس قرار داد.

حق اختراع اپل در سال 2013 علیه سرفیس بوک 2015 مایکروسافت

لپ‌تاپ‌های سرفیس نسل چهارم و پنجم مایکروسافت دارای نمایشگرهای تمام لمسی هستند و پتنت جدیدی نشان می‌دهد که ردموند ممکن است به فکر افزودن نمایشگر ثانویه به لپ‌تاپ‌های محبوب خود باشد. ظاهرا، ایده مایکروسافت استفاده از یک قلم یا دست برای تعامل با صفحه نمایش ثانویه مانند نوار لمسی (نوار لمسی) مک بوک های اپل است. البته نمایشگر ثانویه سرفیس قرار است ابعاد بزرگ تری داشته باشد و وظایف متنوع تری را انجام دهد. این ناحیه می تواند به عنوان یک ترک پد مجازی و رابط کاربری ثانویه ظاهر شود.

با توجه به ثبت اختراع اپل، اداره ثبت اختراع ایالات متحده پتنت جدیدی منتشر کرده است که به “دستگاهی با نمایشگرهای متعدد” اشاره دارد. مایکروسافت با عبارات بسیار مبهم اعلام کرده است که فناوری های به کار رفته در این محصول چندین مشکل فنی و تجربه کاربری را برطرف می کند.

ثبت اختراع مایکروسافت برای سرفیس مجهز به نمایشگر ثانویه مشابه نوار لمسی

ترک‌پد استفاده‌شده در لپ‌تاپ مایکروسافت بدون ایجاد اختلال در عملکردهایی مانند حرکت اشاره‌گر ماوس و پیمایش، عملکرد بیشتری را ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی های جالب این است که کاربر می تواند با خودکار روی نمایشگر ثانویه امضای دیجیتال بکشد تا به راحتی به نمایشگر اصلی منتقل شود.

مقالات مرتبط:

صفحه نمایش ثانویه Surface احتمالاً یک منطقه را به ترک پد اختصاص می دهد و گزینه های بیشتری را در اطراف آن ارائه می دهد. به عنوان مثال، دکمه مجازی چرخشی برای کنترل صدا در دسترس کاربر خواهد بود. در تئوری، ایده مایکروسافت برای نمایشگر ثانویه سرفیس بسیار کاربردی تر از نوار لمسی اپل است. البته اپل سال گذشته خداحافظی خود را با تاچ بار آغاز کرد و اکنون مک بوک پرو 13 اینچی M2 با طراحی قدیمی خود تنها لپ تاپ جدیدی است که از تاچ بار استفاده می کند.

توجه داشته باشید که بسیاری از اختراعات هرگز به محصولات واقعی تبدیل نمی شوند. بنابراین، تا زمانی که مایکروسافت چیزی را اعلام نکند، سرفیس مجهز به صفحه نمایش لمسی ثانویه یک محصول غیر واقعی است.