مایکروسافت ابزار MSDT را به منظور ایمن سازی ویندوز 12 غیرفعال می کند


جدیدترین بیلد کانال توسعه دهندگان ویندوز 11 که ساعاتی پیش منتشر شد، ویژگی های جدیدی را برای Task Manager به ارمغان می آورد و یک سری تغییرات دیگر را در سیستم عامل مایکروسافت اعمال می کند. نسخه‌های بتا همیشه شامل ویژگی‌هایی هستند که در آینده به نسخه عمومی ویندوز 11 خواهند آمد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، آخرین نسخه بتا ویندوز 11 نیز میزبان یک تغییر نسبتاً قابل توجه است.

به گفته Neowin، اولین نشانه های بازنشستگی خدمات MSDT در آپدیت جدید ویندوز 11 دیده شده است. ظاهرا مایکروسافت قصد دارد این ابزار را در سال 2025 حذف کند.

MSDT یک سرویس اختصاصی در ویندوز است که به کارشناسان تیم پشتیبانی مایکروسافت اجازه می‌دهد تا داده‌های سیستم را از راه دور تجزیه و تحلیل کنند و مشکلاتی را که برای رایانه‌های کاربران ایجاد شده است، تشخیص دهند. مهمترین ویژگی MSDT اجرای کد از راه دور است. این ویژگی باعث شده تا هکرها در سال های اخیر از MSDT برای آلوده کردن سیستم کاربران سوء استفاده کنند. سال گذشته، دو آسیب‌پذیری Follina و DogWalk در ابزار MSDT یافت شد.

به احتمال زیاد، مایکروسافت سیستم عامل ویندوز 12 را در سال 2024 (یا شاید 2025) عرضه خواهد کرد. حذف MSDT یکی از اولین تغییرات عمده در ویندوز 12 خواهد بود.