ماینرها تقریبا تمام بیت کوین های استخراج شده در سال 2022 را فروخته اند


ماینرها تقریباً تمام بیت‌کوین‌هایی را که در سال 2022 استخراج کرده‌اند، فروخته‌اند. این به استدلال‌هایی منجر شده است که فروش ارزهای دیجیتال استخراج‌شده تأثیری پایدار بر بازار کریپتو داشته است.

یک تحلیلگر به نام تام دانلیوی شرکت تحقیقاتی بلاک چین مساری در 26 دسامبر در توییتی اعلام کرد که تقریباً 40300 بیت کوین از 40700 بیت کوینی که Iris Energy، HIVE، Hut8، Marathon، Cleans Park، Bitfarms، Riot، Core Scientific، Argo و Bit از اولین Jaunieh استخراج شده است. تا 30 نوامبر فروخته شده است.

به گزارش کوین تلگراف، ذخایر بیت کوین شرکت های استخراج ارز دیجیتال در نیمه دوم سال 2022 به ویژه در ماه نوامبر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. زیرا صنعت کریپتوکارنسی به شدت تحت تاثیر فروپاشی FTX قرار گرفته است. دانلیوی معتقد است که ماینرها دائماً بیت کوین های استخراج شده را می فروشند و این فشار نزولی بر قیمت این ارز دیجیتال پیشرو وارد می کند.

برخی از تحلیلگران صنعت، از جمله مدیر عامل سابق BitMEX، آرتور هیزمعتقد است که فشار فروش ناشی از افزایش عرضه بیت کوین ماینرها ناچیز است. او در 9 دسامبر در یک پست وبلاگ اظهار داشت:

حتی اگر ماینرها تمام بیت کوین هایی را که هر روز تولید می کنند بفروشند، این امر به سختی بر بازار تأثیر منفی خواهد گذاشت.آرتور هیز

تا 26 دسامبر، حجم معاملات روزانه بیت کوین ویژوال 12.2 میلیارد دلار بود. بر اساس گزارش CryptoQuant، خروجی ماینرها در همان روز 919 بیت کوین (15.35 میلیون دلار) بود که تنها 0.13 درصد از کل حجم تراکنش است.

مقالات مرتبط:

ذخایر معدنچیان در ماه دسامبر اندکی افزایش یافت و نزدیک به 1 درصد افزایش یافت. این رقم با دیدگاه IT Tech تحلیلگر رمزارز مطابقت دارد که وضعیت ماینرهای ارزهای دیجیتال در حال تثبیت است.

در سال 2022، ماینرها با مشکلات زیادی از جمله قیمت بالای برق و افت شدید قیمت ارزهای رمزنگاری شده و موانع زیادی در فرآیند استخراج مواجه شدند. با افزایش هزینه‌های ماینرها و با توجه به روند نزولی قیمت بیت‌کوین، شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال مانند Core Scientific مجبور شده‌اند برخی از ذخایر خود را با ضرر بفروشند تا به فعالیت و توسعه ماینرهای خود ادامه دهند.