ماشین های پرنده رسیده اند و می توانید آنها را پیش خرید کنید


نمونه اولیه Aska A5 که در نمایشگاه CES 2023 نشان داده شد، یک خودروی چهار نفره را به اندازه یک سواری اسوندارد نشان می‌دهد، اما با ملخ‌ها و بال‌هایی که آن را بیشتر شبیه یک هلیکوپتر می‌کند.

آسکا اعلام کرده است که خودروی پرنده آن هنگام رانندگی در یک فضای پارک معمولی قرار می گیرد و زمانی که می خواهید با آن پرواز کنید به فضایی به اندازه یک سکوی هلیکوپتر یا یک باند معمولی تر نیاز دارید.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی آسکا، خودروی پرنده A5 را می توان در کمتر از پنج ثانیه در فضایی با ابعاد حدود 250 فوت (حدود 76 متر) به فضا پرتاب کرد. این خودرو همچنین از طراحی به اصطلاح Drive and Fly استفاده می کند که به شما اجازه می دهد از حالت رانندگی به حالت پرواز تغییر دهید. به گفته آسکا، این رویکرد به کاهش هزینه های سفر کمک می کند.

به گفته ZDNet، رانندگان می توانند A5 را در خانه یا در ایستگاه های شارژ EV مانند هر وسیله نقلیه الکتریکی دیگری شارژ کنند. موتور گازسوز کوچک این محصول نیز امکان پیمودن 50 مایل دیگر (حدود 80 کیلومتر) را فراهم می کند. شایان ذکر است این موتور نیاز به بنزین فوق العاده دارد.

اگر مجذوب Aska A5 هستید، می‌توانید اکنون با 5000 دلار سپرده، جایگاه خود را در لیست پیش‌سفارش تضمین کنید. قیمت این محصول پس از عرضه معادل 789 هزار دلار خواهد بود. با این حال، هنوز خیلی هیجان زده نشوید، زیرا A5 تا زمانی که مجوز FAA را دریافت نکند، قادر به پرواز نخواهد بود.

خودروهای جالب در CES 2023

همچنین انتظار می‌رود که سرویس سواری بر اساس تقاضای مورد تایید FAA Aska در سال 2026 راه‌اندازی شود، بنابراین حتی اگر نمی‌خواهید یکی از آن‌ها را بخرید، ممکن است همچنان از تجربه استفاده از یک سرویس مشابه Uber با ماشین‌های پرنده لذت ببرید.

آسکا به عنوان یک وسیله نقلیه جدید، راحتی یک ماشین را با سهولت و کارایی پرواز VTOL و STOL ترکیب می کند. تم Caplinxyبنیانگذار و مدیر عامل Aska می گوید A5 وسیله نقلیه ای است که نه تنها افراد عادی را هدف قرار می دهد، بلکه دارای پتانسیل تجاری قابل توجهی در زمینه های مختلف از جمله خدمات اضطراری، نظامی و همچنین حمل و نقل درخواستی است.

Aska در نظر دارد آزمایش پرواز در مقیاس کامل را پس از CES 2023 انجام دهد و انتظار می رود در سال 2026 تجاری شود.