ماسک به آخرین سیم رسیده است: نام های کاربری معروف توییتر به حراج گذاشته می شود


با این حال، توییتر اولین شبکه اجتماعی نیست که به کاربران خود امکان خرید نام کاربری را می دهد. اپلیکیشن پیام رسان تلگرام نیز از ماه اکتبر شروع به حراج نام های کاربری معروف کرد که فقط از طریق ارزهای دیجیتال قابل خرید بودند. این شرکت با حراج نام کاربری خود موفقیت هایی کسب کرده است و حتی فروش شماره تلفن های مجازی را برای ورود به حساب های کاربری آغاز کرده است.

با این حال، تصاحب نام های کاربری تلگرام چندان آسان نبود. برخی از کاربران گزارش داده اند که تلگرام بدون هیچ هشدار قبلی نام کاربری آنها را تصاحب کرده است. شرکت مذکور در پاسخ اعلام کرده است که هیچ سیستمی توانایی تشخیص کانال هایی که صرفاً برای تصرف و فروش نام کاربری ایجاد شده اند را از سایر اپلیکیشن ها ندارد.

شاید ماسک و زیردستانش در ابتدای مسیر ایجاد تغییرات در توییتر باشند. علاوه بر ماجرای تغییر در سیاست اعطای تیک آبی که مشکلات و تمسخرهای زیادی را به همراه داشت، این شرکت امکان بررسی قیمت سهام و ارزهای دیجیتال را با کمک اپلیکیشن Robinhood در توییتر فراهم کرد. هفته گذشته، کاربران iOS از حذف تب Latest و جایگزینی آن با جدول زمانی For You خبر دادند. این کارکرد دکمه بالای صفحه را تغییر می دهد، که قبلا برای مشاهده جدیدترین یا پربازدیدترین توییت ها استفاده می شد. اکنون تب For You به طور پیش‌فرض فعال است و کاربران باید پس از هر بار ورود به برنامه، دوباره وارد تب Latest شوند.