لیست اولین گوشی های دریافت کننده آپدیت MIUI 14 اعلام شد


در رویداد امروز، شیائومی به طور رسمی از MIUI 14 در کنار سری Xiaomi 13 رونمایی کرد. رابط کاربری جدید این شرکت به امکانات جدیدی مجهز شده و پیشرفت های زیادی روی آن اعمال شده است. غول فناوری چینی می گوید پوسته مبتنی بر اندروید 13 کوچکتر است و عملکرد بهتری ارائه می دهد. چینی ها همچنین لیست اولین دسته از گوشی های هوشمند سازگار با آپدیت MIUI 14 را اعلام کردند.

انتشار آپدیت MIUI 14 برای سری اول گوشی های هوشمند شیائومی از ماه فوریه آغاز می شود. این به روز رسانی ابتدا برای گوشی های پرچمدار سری 12 شیائومی، سری ردمی K50 و جدیدترین گوشی چینی تاشو Mix Fold 2 در دسترس خواهد بود. شیائومی به زودی لیست سایر گوشی های دریافت کننده MIUI 14 را اعلام خواهد کرد. لطفا توجه داشته باشید که جدول زمانی اعلام شده در حال حاضر فقط برای کاربران چینی است.

لیست اولین دستگاه های شیائومی که MIUI 14 را دریافت می کنند به شرح زیر است:

رابط کاربری MIUI 14

مقاله مرتبط:

شیائومی هنوز برنامه عرضه MIUI 14 را برای دستگاه های سری پوکو اعلام نکرده است. این شرکت همچنین تاریخ انتشار نسخه جهانی آخرین نسخه MIUI را ذکر نکرده است.

به طور خلاصه، MIUI 14 فضای ذخیره‌سازی کمتری را اشغال می‌کند و موتور بهبود یافته آن به برنامه‌ها کمک می‌کند نرم‌تر و سریع‌تر اجرا شوند. علاوه بر این، تعداد برنامه های از پیش نصب شده روی این پوسته سفارشی کاهش یافته است و کاربران می توانند بسیاری از برنامه های پیش فرض را حذف کنند.

سایر تغییرات مهم در MIUI 14 شامل گزینه های سفارشی سازی بیشتر، ویجت های جدید، پوشه های صفحه اصلی و آیکون های بزرگ است. این به روز رسانی همچنین حریم خصوصی کاربران را در اولویت قرار می دهد و شیائومی می گوید که تمام پردازش ها به صورت محلی روی دستگاه انجام می شود و هیچ داده ای در فضای ابری ذخیره نمی شود. از سوی دیگر، دستیار هوشمند Mi AI نیز بهبود یافته است و اکنون می توان از آن برای اسکن اسناد، ترجمه و فیلتر کردن تماس های اسپم استفاده کرد.