لپ تاپ های جدید Legion لنوو تجربه بازی را با تراشه هوش مصنوعی بهبود می بخشد


گیگابایت سال هاست که با کمک سرویس ابری Azure مایکروسافت از هوش مصنوعی در لپ تاپ های سری Aero استفاده می کند و ادعا می کند که عملکرد این لپ تاپ ها به صورت هوشمند افزایش یافته است. با این حال، نتایج معیارها تغییرات کمی را نشان می دهد. با این حال، لپ‌تاپ‌های گیمینگ 16 اینچی Legion لنوو که در نمایشگاه CES 2023 رونمایی شدند، اولین لپ‌تاپ‌های دارای تراشه هوش مصنوعی اختصاصی هستند که از یادگیری ماشینی «برای بهینه‌سازی عملکرد سیستم» استفاده می‌کنند.

چهار مدل لپ تاپ گیمینگ Legion که از این تراشه استفاده می کنند عبارتند از Legion Pro 7، Legion Pro 5i، Legion Pro 5 و Legion Pro 7i و حرف i در این مدل ها نشان دهنده استفاده از پردازنده اینتل است. به گفته لنوو، تراشه مصنوعی به کار رفته در این لپ‌تاپ‌ها می‌تواند به صورت پویا نرخ فریم را تنظیم کند، حداکثر آستانه دمایی را افزایش دهد و عملکرد کلی سیستم را هنگام اجرای بازی‌ها بهبود بخشد. این لپ‌تاپ‌ها همچنین دارای نرم‌افزار ردیابی سر Tobii Horizon هستند تا گیمرها را بیشتر در تجربه بازی غرق کنند.

برای اثبات ادعای لنوو در مورد تاثیر تراشه هوش مصنوعی بر عملکرد سیستم، باید منتظر بررسی لپ تاپ ها باشیم. اما در هر صورت، سری 2023 Legion گزینه های مختلفی را به خریداران ارائه می دهد. هر چهار مدل از صفحه نمایش 16 اینچی IPS با وضوح 2560 در 1400 و حداکثر نرخ تازه سازی 240 هرتز استفاده می کنند. به گفته لنوو، استفاده از کلیدهای ترکیبی FN-R زمانی که در حال بازی نیستید، نرخ تازه سازی نمایشگر را به 60 هرتز کاهش می دهد تا عمر باتری افزایش یابد.