لپ تاپ تاشو سامسونگ احتمالا ظاهری شبیه به گلکسی زد فولد 4 خواهد داشت


به گفته برخی افراد، سال 2023 سال گوشی های تاشو و لپ تاپ ها خواهد بود. برنامه های سامسونگ برای سال آینده مشخص نیست. اما با توجه به شایعات و گزارش های قبلی، انتظار می رود این برند در محصولات مختلفی مانند لپ تاپ از صفحه نمایش تاشو استفاده کند. اکنون به نظر می رسد که غول فناوری کره ای پتنت دیگری برای لپ تاپ تاشو ثبت کرده است.

به گفته SamMobile، توضیحات یک پتنت جدید سامسونگ یک لپ‌تاپ تاشو با صفحه‌نمایش بزرگ را نشان می‌دهد که شبیه به Galaxy Z Fold 4 از وسط خم می‌شود. وقتی صفحه نمایش این دستگاه در حالت 90 درجه باشد، قسمت پایینی آن به عنوان استفاده می‌شود. یک صفحه کلید مجازی و صفحه لمسی و نیمه بالایی آن محتوا را نمایش می دهد.

شباهت های زیادی بین کانسپت Galaxy Book Fold 17 نشان داده شده در SID 2021 و پتنت جدید سامسونگ وجود دارد. در هر صورت، طراحی جدید این برند در مقایسه با Book Fold 17 باریکتر است و همین امر باعث می شود که بیشتر شبیه سایر دستگاه های سری گلکسی از جمله Z Fold 4 به نظر برسد. لازم به ذکر است که پتنت مذکور در این هفته منتشر شده است. اما ثبت اولیه آن به چند سال پیش برمی گردد. بنابراین ایده ارائه شده در این گواهی ثبت اختراع نشان می دهد که سامسونگ چندین سال است که به فکر ساخت چنین محصولی بوده است.

مقاله مرتبط:

ثبت اختراع به تنهایی منجر به ایجاد یک محصول واقعی نخواهد شد و بسیاری از ایده هایی که ثبت اختراع شده اند هرگز به عنوان یک محصول تجاری به مرحله تولید نرسیده اند. شاید سامسونگ برای محافظت از ایده خود و جلوگیری از سرقت آن توسط شرکت های رقیب، این طرح را ثبت کرده است.

فرم خاص لپ تاپ های تاشو به این محصولات اجازه می دهد تا از نیمه پایینی خود برای انجام کارهای مختلف استفاده کنند. شما می توانید این بخش را به یک صفحه کلید مجازی تبدیل کنید یا از آن به عنوان ورودی سایر دستگاه ها، ویرایش عکس، قرار دادن دکمه های مخصوص در نرم افزارهای مختلف و … استفاده کنید.

ایده لپ تاپ تاشو سامسونگ جذاب به نظر می رسد. اما نمی توان با قطعیت گفت که منجر به ایجاد یک محصول واقعی می شود. اپل قبلا طراحی مشابهی را با ارائه نوارهای لمسی در مک بوک های خود آزمایش کرده بود، اما در نهایت از این تصمیم منصرف شد و متوجه شد که کلیدهای فیزیکی روی صفحه کلید و کلیدهای میانبر دکمه برای کاربران حرفه ای بسیار مفیدتر هستند.

با این حال، ممکن است سامسونگ بخواهد نشان دهد که می‌تواند از پیشرفته‌ترین فناوری‌های صنعت نمایشگر در محصولاتی غیر از گوشی‌های هوشمند استفاده کند. بنابراین، این احتمال وجود دارد که لپ تاپ بعدی این شرکت یک محصول تاشو باشد. به هر حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه دستگاه های جدیدی در سال 2023 عرضه خواهند شد.