لوله آنلاین در مورد استفاده از لوله های Mannesmann توضیح می دهد


استفاده از لوله مانیسمان در صنایع حساس بسیار زیاد است. زیرا این نوع لوله دارای ویژگی های خاصی می باشد. همانطور که از نام این نوع لوله مشخص است هیچ درزی بر روی آن وجود ندارد. به همین دلیل مناسب ترین لوله در صنایع مهمی مانند نفت و گاز می باشد. مقاومت بالا در برابر فشار، ضربه و دما از دیگر ویژگی های لوله مانیسمن است. این مقاله را از دست ندهید زیرا می خواهیم در مورد استفاده از تیوب مانیسمن و مزایای آن و نحوه خرید تیوپ مانیسمن صحبت کنیم.

انواع لوله مانیسمان

مانیسمن یا لوله بدون درز اولین بار توسط برادران مانیسمن اختراع شد و تنها دلیل نامگذاری آن به همین دلیل است. لوله های مختلفی در صنعت استفاده می شود، از جمله لوله های فولادی، لوله های فولادی ضد زنگ، دیگ های بخار و غیره. اما در این بین لوله مانیسمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این نوع لوله روش ساخت خود را دارد و به دلیل عدم درز بر روی آن در صنایع حساس استفاده می شود. این لوله از فولاد کم کربن ساده ساخته شده و با افزودن موادی به سطح داخلی و خارجی آن در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم است.

ممکن است بپرسید چگونه یک لوله بدون درز درست کنیم؟ برای ساخت این لوله چهار مرحله مختلف زیر انجام می شود:

1. در مرحله اول مواد اولیه ساخت لوله تهیه می شود.

2. در مرحله دوم شمش وارد خط تولید شده و به اندازه های مورد نیاز بریده می شود و سپس گرمایش آن به کمک کوره های قوس الکتریکی آغاز می شود.

3. در مرحله سوم نوبت به چرخاندن و تنظیم سر و پایین بیلت می رسد. در این مرحله شمش به تدریج شکل و طرح لوله را به خود می گیرد.

4. در مرحله آخر لوله تست و بازرسی می شود و در صورت موفقیت آمیز بودن تست، لوله آماده ورود به بازار خواهد بود.

لوله های مانیسمان بر اساس سایز به چند نوع تقسیم می شوند که شامل لوله های 20، 40، 60، 80، 120 و 140 می باشد. برخی از انواع این لوله ها در زیر معرفی می شوند:

لوله مانیسمن کلاس 20

این نوع لوله دارای ضخامتی بین 2 تا 6 میلی متر و اندازه آن حدود یک تا دوازده اینچ می باشد. همچنین وزن آن با توجه به مشخصات آن متفاوت است. طبق آمار وزن آن حدود 300 کیلوگرم خواهد بود.

لوله مانیسمن کلاس 40

این نوع لوله بدون درز از نظر اندازه با لوله کلاس 20 یکسان است. اما ضخامت آن تا حدودی متفاوت است و از 2 تا 10 میلی متر متغیر است. وزن این محصول در برخی موارد به حدود 500 کیلوگرم می رسد.