قیمت قالیشویی توحید 1402


مقایسه قیمت شستشوی فرش دستباف و ماشینی

این تصور اشتباهی است که قیمت شستن فرش دستبافت با ماشینی یکسان است! نخ ابریشم را همان نخ پلاستیکی می دانید؟! فرش های دستبافت طبیعتاً حساسیت بیشتری نسبت به فرش های ماشینی دارند و برای شست و شوی آن ها به افراد متخصص و تجهیزات حرفه ای نیاز است در غیر این صورت ممکن است فرش زیبای شما آسیب ببیند.

در ادامه دلایل و تفاوت قیمت شست و شوی این دو فرش را بیان می کنیم:

● ضخامت و طول الیاف فرش دستباف و ماشینی متفاوت است.

● حتما در خانه های قدیمی فرش دستبافت با رنگ های ترکیبی دیده اید! شستن اشتباه فرش دستبافت باعث مخلوط شدن رنگ ها و تغییر رنگ فرش می شود.

● یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای فرش دستباف بیفتد این است که بعد از شست و شو بوی آن به مشام می رسد، بنابراین پس از اتمام مراحل شستشو، فرش دستبافت باید بو زدایی شود.

● نوع نخ مورد استفاده در فرش دستباف شامل الیاف ابریشم، اکریلیک، پشم و پلی استر است که تفاوت عمده ای در نحوه شستشو با فرش ماشینی دارند. این تفاوت مختص به این موضوع نیست و حتی روش شستشوی فرش پشمی دستبافت با فرش ابریشمی دستبافت متفاوت است.

● امروزه با خرید هر فرش دستبافت معمولاً 2-3 فرش ماشینی خریداری می شود! آیا انتظار دارید هزینه شستشوی فرش دستباف و ماشینی یکسان باشد؟ بنابراین شستن این فرش ها نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد.

مقایسه قیمت شستشوی پیشرفته با شستشوی معمولی

نظافت یکی از خدمات خاص و متمایز برخی قالیشویی هاست که مخصوص مشتریان حساس و فرش دستبافت می باشد. در این روش تعداد دفعات شست و شوی فرش بیش از زمان معمول بوده و مواد شوینده ای که برای شستشو استفاده می شود خاص است.

اگر به شستن فرش های خود حساسیت دارید یا به فکر شستن فرش های ابریشمی، دستبافت و آنتیک خود هستید، باید به فکر سرویس لوکس باشید. قیمت آن بر اساس جنس و مدت زمان و دقت کار متفاوت است و طبیعتاً از هزینه شست و شوی یک فرش معمولی بیشتر است.

در روش شستشوی پیشرفته هرگز از پودر برای شستشوی فرش استفاده نمی شود زیرا پودر باعث کاهش عمر فرش و کاهش کیفیت آن می شود. به جای آن از شوینده مخصوص استفاده می شود که باعث بهبود کیفیت کار می شود.