قیمت سهام مایکروسافت به دلیل مشکلات مربوط به چت بات جدید بینگ کاهش می یابد


مایکروسافت در حال حاضر دارای هوش مصنوعی غیرقابل پیش بینی است که به صورت آزمایشی در دسترس عموم قرار داده است، اما گزارش های متعددی از پاسخ های غیرمنطقی و عجیب این ربات چت منتشر شده است.

غول فناوری ردموند در تلاش است تا با انتشار نسخه آزمایشی جدید Bing با دریافت بازخورد کاربران، این ابزار را به راه حلی جدید و قدرتمند برای جستجو در وب و کسب اطلاعات در مورد موضوعات مختلف تبدیل کند، اما در چند هفته اخیر مشکلات زیادی به وجود آمده است. در این هوش مصنوعی دیده شده است. است.

به عنوان مثال، ربات چت بینگ قبلاً برخی از دانشجویان و خبرنگاران را تهدید کرده است. بینگ جدید حتی سعی کرد ازدواج یک نویسنده نیویورک تایمز را به هم بزند و البته توانایی آن برای بازگرداندن اطلاعات دقیق بسیار ضعیف است.

به طور خلاصه می توان گفت که چت بات مایکروسافت در این مرحله فقط یک موضوع داغ است و ظاهراً عملکرد آن برای بهبود وضعیت دومین موتور جستجوی بزرگ جهان کافی نیست.

طبق گفته Futurism، ​​سهامداران مایکروسافت تحت تأثیر مشکلات جدید بینگ قرار گرفته اند زیرا سهام این شرکت از ابتدای هفته حدود چهار درصد کاهش یافته است. در واقع می توان گفت که از زمان ارائه نسخه پیش نمایش چت بات هوش مصنوعی مایکروسافت در 7 فوریه، ارزش سهام آن به طور پیوسته در حال کاهش بوده است.

ظاهرا سازنده ویندوز تاکنون برنامه ریزی دقیقی برای استفاده از هوش مصنوعی نداشته است. این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که چت ربات بینگ را می توان به راحتی به بیراهه کشاند، اما در نهایت کاربران را مقصر این موضوع دانست.

در حالی که انتشار ربات‌های چت مانند بینگ جدید ثابت کرده است که یک آزمایش اجتماعی جذاب است، هوش مصنوعی همچنان در ارائه پاسخ‌های دقیق یا خلاصه‌سازی وب مشکل دارد. به عبارت دیگر، این چت بات در وضعیت فعلی خود جستجو را بهبود نمی بخشد.

مایکروسافت به وضوح در میانه مسیری به سرعت در حال تحول گیر افتاده است. این شرکت از یک سو احتمالا شاهد سطح بی سابقه ای از تعامل کاربران با موتور جستجوی 14 ساله خود خواهد بود و از سوی دیگر چت بات هوش مصنوعی آن دارای مشکلات متعددی است.

مایکروسافت قبلاً در چت ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با Project Tay شکست را تجربه کرده است و باید دید که آیا آخرین تلاش‌هایش سرانجام موفق خواهند شد یا خیر. نکته اصلی این است که غول فناوری مستقر در ردموند کارهای زیادی برای بهبود وضعیت فعلی بینگ جدید دارد.