قیمت آیپد پرو 2024 بسیار بالاتر از نسل فعلی خواهد بود


منابع آگاه در کره جنوبی می گویند که به دلیل استفاده از فناوری های جدید و افزایش هزینه های تولید، نسل جدید آیپد پروهای OLED اپل احتمالا بسیار گرانتر از آیپد پروهای فعلی خواهد بود. شایعات می گویند که اپل در سال آینده از یک آیپد پرو 11.1 اینچی و یک آیپد پرو 13 اینچی با پنل OLED رونمایی خواهد کرد.

به گفته MacRumors، صفحه نمایش iPad Pro 2024 گران ترین قطعه مورد استفاده در این تبلت پرچمدار خواهد بود. گفته می شود اکنون اپل در حال مذاکره با سامسونگ و ال جی برای قیمت پنل ها است. این پنل ها با روش های جدیدی تولید می شوند که قبلا برای تابلویی در این اندازه استفاده نشده است.

ال‌جی احتمالاً پنل‌های هر دو آی‌پد جدید را عرضه خواهد کرد. اما سامسونگ تنها مسئولیت تولید پنل 11.1 اینچی را بر عهده خواهد داشت. سامسونگ همچنین ممکن است بخشی از تولید پنل 13 اینچی را بر عهده بگیرد.

یکی از ویژگی های جدید پنل آیپد پرو 2024 ساختار دو لایه آن است. در این نوع پنل ها دو لایه مختلف قابلیت تابش نور و دوبرابر روشنایی و چهار برابر شدن عمر پنل را دارند. تمامی آیفون های اپل از صفحه نمایشی با ساختار تک لایه استفاده می کنند. منطق اپل برای استفاده از پنل دولایه در آیپد پرو این است که مردم برای مدت زمان بیشتری از تبلت استفاده خواهند کرد.

همچنین، اپل به دنبال استفاده از ترانزیستورهای لایه نازک LTPO برای بهینه سازی مصرف انرژی و ساختار ترکیبی OLED است. در این نوع پنل ها از یک بستر سخت همراه با یک لایه نازک انعطاف پذیر برای کاهش ضخامت پنل OLED استفاده می شود.

به گفته منابع آگاه، قیمت پنل OLED برای دستگاه های 10 اینچی فعلی بین 100 تا 150 دلار است. تخمین زده می شود که هزینه تکنیک های مورد نیاز برای ساخت پنل های 11.1 و 13 اینچی اپل به ترتیب 270 و 350 دلار باشد.

اپل احتمالا بخشی از افزایش هزینه تولید آیپد پرو را به مشتریان خود منتقل می کند و قیمت فروش را افزایش می دهد. در حال حاضر، آیپد پرو 11 اینچی با صفحه نمایش LED از 799 دلار شروع می شود و مدل 12.9 اینچی با صفحه نمایش LED مینی قیمتی معادل 1099 دلار دارد.

آیپد پرو 2024 اپل با پنل های OLED نسل ششم سامسونگ تولید می شود که قیمت بالایی دارد. سامسونگ در حال سرمایه گذاری بر روی پنل های نسل هشتم با هزینه تولید کمتر است. مک بوک های OLED احتمالا از پنل های نسل هشتم سامسونگ استفاده خواهند کرد.