قوی ترین قهوه جهان؛ شعار تبلیغاتی یا واقعیت خطرناک؟


طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده، مصرف روزانه 400 میلی گرم کافئین در روز برای بزرگسالان سالم بی خطر است. بر اساس این توصیه مشخص می شود که میزان کافئین قهوه آرزوی مرگ در حد خطرناکی است و مصرف آن نه تنها برای افراد بیمار، بلکه برای افراد سالم نیز ممکن است خطرناک باشد.

با توجه به کافئین بالای قهوه آرزوی مرگ، طبیعی است که مصرف آن باعث آزار بسیاری از افراد شده باشد. به همین دلیل، تمام داستان هایی که در مورد این محصول گفته می شود را نمی توان تبلیغ تلقی کرد. البته این را هم باید در نظر داشت که با توجه به ادعای این شرکت که Death Wish Coffee قوی ترین قهوه دنیاست، بعید نیست که برخی از این داستان ها بخشی از برنامه بازاریابی این شرکت باشد.

عوارض مرگ قهوه چیست؟

درست مانند هر ماده دیگری، مصرف بیش از حد کافئین عوارض جانبی زیادی خواهد داشت. عوارضی که گاهی اوقات ممکن است سلامت شما را تهدید کند:

یکی از مهم ترین دلایل مصرف قهوه در افراد، تاثیر این نوشیدنی معطر در رفع احساس خواب آلودگی و کمک به هوشیاری آنهاست. اما این موضوع زمانی مشکل ساز می شود که مصرف مقادیر زیاد کافئین منجر به اختلال خواب طولانی مدت برای شما شود. این عارضه دقیقاً همان چیزی است که در مصرف قوی ترین قهوه جهان رخ می دهد.

تحقیقات نشان می دهد که میانگین زمان ماندگاری کافئین در بدن حدود 5 ساعت است. اما این فاصله برای افراد مختلف یکسان نیست و ممکن است بین یک ساعت و نیم تا ۹ ساعت متغیر باشد. همانطور که گفتیم میزان کافئین موجود در Death Wish Coffee بیش از حد مجاز است و این بدان معناست که بی خوابی آن نسبت به سایر انواع قهوه ماندگاری بیشتری خواهد داشت و آسیب بیشتری به بدن وارد می کند.

افزایش اضطراب

مکانیسم کافئین به این صورت است که با ایجاد اختلال در عملکرد آدنوزین در مغز، از احساس خستگی جلوگیری می کند و با کمک به ترشح آدرنالین، سطح انرژی شما را افزایش می دهد. حال اگر میزان کافئینی که وارد بدن شما می شود بیش از حد مجاز باشد یا بدنتان به کافئین حساس باشد، با عوارضی مانند بی قراری و اضطراب شدید مواجه خواهید شد.

مطالعه ای که در این زمینه انجام شده نشان می دهد که مصرف 300 میلی گرم کافئین استرس افراد را دو برابر می کند. با توجه به کافئین بسیار بالای قهوه Death Wish، با مصرف حتی یک فنجان از این محصول در روز، بروز علائم شدیدی مانند اضطراب و بیقراری طبیعی است.

مشکلات گوارشی

تحقیقات نشان می دهد که قهوه می تواند رفلاکس معده را تشدید کند و انقباضات روده را تحریک کند. شاید شنیده باشید که برخی افراد پس از نوشیدن قهوه از سوزش معده شکایت دارند. این یکی از عوارض کافئین است و برخی افراد حتی با مصرف مقادیر کم قهوه نیز از آن رنج می برند.

با توجه به این موضوع، مصرف محصولی با کافئین بالا مانند قهوه آرزوی مرگ قطعاً می تواند عوارض بسیار شدیدتری نسبت به قهوه معمولی داشته باشد. بنابراین، اگر سیستم گوارشی حساسی دارید، بهتر است از مصرف این قهوه خودداری کنید و به دنبال محصولی باشید که کافئین آن در حد مجاز باشد.

افزایش فشار خون

کافئین سیستم عصبی بدن را تحریک می کند و این در نهایت باعث افزایش فشار خون می شود. فشار خون بالا یک مشکل بسیار جدی است. زیرا با ایجاد آسیب به عروق، به مرور زمان جریان خون مغز و قلب را مختل می کند.

با وجود تاثیر موقتی کافئین بر افزایش فشار خون، وقتی موضوع بحث ما محصولی با کافئین بسیار بالا باشد، نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد و به سادگی می توان از خطرات احتمالی آن چشم پوشی کرد؛ اما در صورت لزوم می توان از خطرات احتمالی آن صرف نظر کرد. بنابراین بهتر است افراد مبتلا به فشار خون بالا از قهوه آرزوی مرگ پرهیز کرده و محصولات مناسب تری را جایگزین آن کنند.

برای از بین بردن اثر قهوه آرزوی مرگ چه باید کرد؟

اگر تا به حال قهوه آرزوی مرگ یا هر قهوه دیگری مصرف کرده اید و دوست دارید اثر آن را به دلیل اثرات کافئین از بین ببرید، می توانید از چند راه حل ساده استفاده کنید. Healthline در گزارش خود به معرفی آنها پرداخته است. از آنها استفاده کن.

یکی از راه های موثر برای از بین بردن سریع اثرات کافئین از بدن، افزایش مصرف آب است. با مصرف بیشتر آب می توانید میزان سوزش ناشی از مصرف زیاد کافئین را کاهش دهید و در مدت زمان کوتاه تری عوارض ناخوشایند این ماده را از بین ببرید. افزایش سطح تحرک نیز راه حل بسیار موثری است که به شما کمک می کند زودتر به حالت عادی خود بازگردید. بهترین کاری که می توانید برای این منظور انجام دهید یک پیاده روی ساده است. نفس های عمیق و خوردن غذاهای پر فیبر نیز به شما کمک می کند تا زودتر از شر عوارض قهوه خلاص شوید.

ادعا و اندازه گیری های مایک براون نشان می دهد که قهوه آرزوی مرگ در حال حاضر قوی ترین قهوه در جهان است. اما سوال بسیار مهمی که پیش می آید این است که با وجود عوارضی که در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم، آیا همچنان حاضرید این قهوه را امتحان کنید یا ترجیح می دهید نیاز و علاقه خود به قهوه را با محصول دیگری ارضا کنید؟