قوانین چمدان در پرواز استانبول


مسافران مقیم یک کشور خارجی که از طریق جاده، ریلی، دریایی یا هوایی از کشوری دیگر برای اقامت کوتاه مدت یا طولانی به هر منظوری (تجاری، خدمات عمومی، مطالعه، بازدید، درمان) به قلمرو گمرکی ترکیه می آیند مسافر محسوب می شوند.

در هر حالتی از سفر در ترکیه، مسافران باید مقدار مجاز بار را با خود حمل کنند، در غیر این صورت باید هزینه بار اضافی را بپردازند. مسافران هنگام خرید بلیط از تهران به استانبول https://www.alibaba.ir/international/IKA-IST، آنکارا، ازمیر یا آنتالیا و مسافرت با هواپیما بسته به کلاسی که انتخاب کرده اند، می توانند مقدار مشخصی چمدان ببرند. با آنها. یعنی اگر کلاس پروازی شما اکونومی است، باید چمدان کمتری نسبت به کلاس بیزینس یا فرست کلاس ببرید. هرچه کلاس پروازی بهتر باشد، فضای چمدان بیشتری خواهید داشت.

محموله های مجاز ترکیش ایرلاینز

هیچ چیز نمی تواند یک سفر هوایی را برای مسافران ناخوشایندتر از چمدان های سنگین و نگرانی از بارگیری بیش از حد هواپیما کند که ممکن است برای هر کسی در طول مسیر اتفاق بیفتد. در این صورت مسافر باید در یافتن اندازه چمدان مجاز خود مشارکت داشته باشد.

استانبول یک شهر خرید مدرن و مقرون به صرفه با سرگرمی ها و خریدهای فراوان است. دانستن میزان بار در فرودگاه جدید و هزینه بالای چمدان موضوع مهمی است. هزینه بار اضافی و بار اضافی به شرکت هواپیمایی شما بستگی دارد.

پرواز تجاری یا بیزینس کلاس: برای مسافران خطوط هوایی مانند سفر استانبول، حداکثر وزن مجاز بار در پرواز تجاری 30 کیلوگرم است.

پرواز اکونومی: حداکثر بار مجاز برای سفر به استانبول در پرواز اقتصادی 20 کیلوگرم است.

مسافر کودک: در مجموع می توانید 23 کیلوگرم بار برای یک مسافر کودک حمل کنید که شامل 1 بار یا چمدان و کالسکه یا تخت است. ابعاد کلی این دستگاه ها باید کمتر از 115 سانتی متر باشد.

در صورتی که وزن یا سایز چمدان مسافر از حد مجاز بیشتر باشد اضافه وزن محسوب می شود و هزینه بار اضافی دریافت می شود.

عوامل مؤثر بر بار مجاز در سفرهای هوایی

عوامل مؤثر بر بار مجاز در سفرهای هوایی

میزان بار مجاز برای پرواز به ترکیه به سه عامل ایرلاین، کلاس پرواز و مسیر (مدت پرواز) بستگی دارد. هنگام سفر هوایی، مسافران می توانند بسته به کابین پرواز و ایرلاینی که انتخاب می کنند، مقدار مشخصی چمدان حمل کنند. در واقع، پروازهای داخلی به شما این امکان را می دهند که چمدان کمتری نسبت به پروازهای بین المللی حمل کنید. میزان مجاز بار در ترکیه در پروازهای داخلی 15 کیلوگرم و در پروازهای خارجی 40 کیلوگرم است. تمام خطوط هوایی داخلی ترکیه اجازه 20 کیلوگرم در کلاس اقتصادی و 30 کیلوگرم در کلاس تجاری را می دهند.

اگر می خواهید بدانید مجوز باربری ترکیه چند بار مجاز است، باید بگوییم که برای مسیرهایی که مفهوم وزن در آن اعمال می شود محدودیتی در تعداد بار وجود ندارد. تا زمانی که تعداد کل چمدان ها از حد مجاز وزن تجاوز نکند. با این حال، ممکن است محدودیت هایی بر اساس بار هواپیما اعمال شود.

محموله مجاز در داخل کابین هواپیما

مسافران ترکیش ایرلاینز حق حمل کیف با ابعاد 55*40*23 سانتی متر و وزن 8 کیلوگرم را دارند. همچنین تمامی مسافران باید قوانین زیر را رعایت کنند:

– همه مسافران می توانند کیف دستی به همراه داشته باشند، مشروط بر اینکه اندازه کیف از (55*40*20) سانتی متر بیشتر نباشد.

– نوزاد می تواند با یک کیف کوچک سوار هواپیما شود، مشروط بر اینکه تمام وسایل مورد نیاز کودک در طول پرواز در آن وجود داشته باشد.

– در صورت رعایت شرایط زیر امکان حمل مایعات یا ژل های مخصوص در هواپیما وجود دارد.

  • ژل ها یا مایعات باید به خوبی در ظرف پلاستیکی 100 میلی لیتری نگهداری شوند.
  • هر ظرف از این اقلام باید در یک کیسه پلاستیکی بدون هوا نگهداری شود.
  • اگر بیش از یک ظرف وجود دارد، آنها باید به طور مساوی فاصله داشته باشند.

هزینه بار اضافی در فرودگاه ترکیه

اگر تصمیم دارید هنگام خرید بلیط ترکیه استانبول و سفر به این کشور، چمدان و اقلام زیادی همراه خود داشته باشید، باید اطلاعات کافی در مورد هزینه اضافه بار برای خطوط هوایی مختلف داشته باشید. هزینه بار اضافی به قیمت بلیط، طول پرواز، کلاس پرواز، وزن و تعداد بسته ها بستگی دارد. برای محاسبه هزینه های اضافی معمولاً برای هر کیلو بار اضافی مقداری را مشخص می کنند. البته ممکن است شکل بسته بندی کالای شما مشمول هزینه اضافی باشد.

اما به طور کلی باید گفت که میزان بار مازاد معادل 1% قیمت بلیط به ازای هر کیلوگرم بار مازاد است. یعنی اگر 5 کیلوگرم بار اضافی دارید باید 5 درصد قیمت بلیط خود را به عنوان بار اضافه پرداخت کنید. در هر شرکت هواپیمایی، این درصد می تواند کمتر یا بیشتر باشد. در پروازهای داخلی ترکیه (بیزینس کلاس و اکونومی) باید به ازای هر کیلوگرم بار 20 لیر ترکیه پرداخت کنید. در پروازهای بین المللی، هزینه بار اضافی به مبدا و مقصد شما بستگی دارد. برای محاسبه صحیح هزینه های اضافی (با توجه به مبدا و مقصد) می توانید جدول مناطق پروازی شرکت هواپیمایی خود را مشاهده کنید.

مقررات ترکیش ایرلاینز برای حمل بارهای سنگین

مقررات ترکیش ایرلاینز برای حمل بارهای سنگین

اگر برای اولین بار با این ایرلاین سفر می کنید و از قیمت بلیط هواپیما استانبول تهران در علی بابا (https://www.alibaba.ir/international/IST-IKA) و قوانین مجاز چمدان هواپیمایی را نمی دانستید، شاید برخی قوانین برای شما گیج کننده به نظر برسد. بسته به مقصد شما، قوانین چمدان ممکن است با توجه به وزن و تعداد بار با خود متفاوت باشد.

در صورت اقتصادی بودن سطح پرواز، وزن دو کیسه نباید بیش از 23 کیلوگرم و اندازه آن نیز نباید از 115 سانتی متر بیشتر باشد (شامل طول، عرض و عمق). همچنین برای کلاس تجاری وزن چمدان شما نباید بیشتر از 32 کیلوگرم و بیش از 158 سانتی متر باشد. با این حال، می توانید در پروازهای ترکیه و پروازهای خارج از کشورهای فوق به تعداد دلخواه چمدان به همراه داشته باشید، اما به یاد داشته باشید که وزن استاندارد برای پروازهای بیزینس کلاس 30 کیلوگرم برای کل چمدان و 20 کیلوگرم برای پروازهای اکونومی است و وزن کل شما. چمدان نباید بیشتر از این مقدار باشد. به طور کلی قیمت بلیط استانبول به تهران ارتباط مستقیمی با میزان بار شما در مسیر برگشت دارد.

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.