قوانین استفاده از “Chat Wall” چیست؟


ما روزانه بسیاری از نیازهای خود را با استفاده از قابلیت های پلتفرم ها برطرف می کنیم. ما از امکاناتی که پلتفرم ها ارائه می دهند استفاده می کنیم و سعی می کنیم با استفاده از این امکانات کیفیت زندگی خود را افزایش دهیم. اما با وجود استفاده از پلتفرم ها، ممکن است با قوانینی که آنها دارند آشنا نباشیم و این عدم آشنایی ممکن است در مواقعی ما را دچار مشکل کند.

یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده در پلتفرم های آنلاین، دیوار چت است. Wall Chat برای جلوگیری از اتلاف وقت در تراکنش ها، افزایش کیفیت تراکنش ها، جلوگیری از کلاهبرداری و افزایش سلامت پلتفرم وال راه اندازی شد و با استقبال بسیار خوب کاربران وال مواجه شد.

دیوار چت یکی از ابزارهای مهم در بین پلتفرم های فعال کشور است، اما بسیاری از کاربران از این امکان، قوانین این سرویس آگاه نیستند. در این گزارش سعی داریم قوانین استفاده از «دیوار چت» را مرور کنیم و هر کدام را توضیح دهیم.

مکاتبات در دیوار چت باید در مورد آگهی مورد نظر باشد

هرگونه استفاده از دیوار چت به معنای پذیرش قوانین آن است و یکی از موضوعات مهم آن مکاتبه است که باید در مورد آگهی مورد نظر باشد. در واقع مکاتبات کاربران که از طریق «دیوار چت» انجام می شود باید مربوط به یک آگهی خاص و در خصوص ارائه یا دریافت کالا و خدمات ذکر شده در آگهی باشد. دیوار پیشنهاد می کند که کاربران از چت کردن در مورد هر چیزی غیر از تبلیغ خودداری کنند. در واقع استفاده از دیوار چت برای صحبت در مورد یک تبلیغ خاص به کاربر کمک می کند تا تجربه خوشایندتری از فروش محصول یا محصول مورد نظر داشته باشد و در زمان بیشتری صرفه جویی کند و محصول مورد نیاز خود را با سرعت بیشتری در دست مشتری قرار دهد. تحویل به عنوان مثال، اگر دوچرخه می فروشید، خوب است که بحث در دیوار چت حتماً در مورد فروش دوچرخه باشد و از بحث در مورد موضوعات دیگر خودداری کنید.

موارد غیرقانونی و غیراخلاقی که استفاده از آنها در «دیوار چت» ممنوع است چیست؟

برخی از رفتارها در دیوار چت ممنوع است. از جمله این رفتارها می توان سوالات غیرعادی مانند سن، وضعیت تاهل و جثه بدن، اصرار به دریافت عکس زنی با هر نوع لباسی و یا تعارف ناگهانی از طرف مقابل پرسید.

علاوه بر موارد فوق، مواردی مانند ارسال پیام و محتوای غیراخلاقی یا مرتبط با تراکنش، استفاده از ادبیات غیر مودبانه، ایجاد هرگونه تبلیغات، ارائه کالا و خدمات مغایر با شرایط و قوانین و همچنین ارسال انبوه پیام در صورت گزارش توسط کاربران. ، از مصادیق آزار و اذیت و کلاهبرداری محسوب می شود و طبق قوانین، دیوار ممکن است حساب کاربری متخلف را به حالت تعلیق درآورد یا برای همیشه مسدود کند.

رعایت قوانین و مقررات جاری کشور در استفاده از «دیوار چت»

دیوار در چارچوب قوانین کشور به کاربران خود خدمات ارائه می دهد. اگر از کاربران پلتفرم‌های آنلاین هستید، حتماً می‌دانید که تبلیغ اقلام ممنوعه مانند اسلحه، مشروبات الکلی، مواد مخدر طبق قوانین کشور بر روی دیوار ممنوع است. این قوانین در مورد ممنوعیت هرگونه مزاحمت، توهین، فحاشی، افترا و نشر اکاذیب و غیره در محیط دیوار چت نیز صادق است. بدیهی است که مسئولیت پیام های رد و بدل شده بر عهده افراد است و در چنین مواردی دیوار ممکن است طبق مقررات خود اقدامات لازم را از جمله تعلیق موقت یا مسدود کردن دائمی حساب متخلفان انجام دهد.

با گسترش اینترنت و فعالیت های مالی اینترنتی در بین مردم، کلاهبرداران اینترنتی نیز ظاهر شدند. این افراد با استفاده از موارد مختلف و سوء استفاده از فضای مجازی به دنبال کلاهبرداری یا فیشینگ هستند.

دیوار به کاربران خود توصیه می کند برای جلوگیری از فیشینگ و کلاهبرداری آنلاین از باز کردن پیوندهای مشکوک خودداری کنند. همچنین از ارسال اطلاعات شخصی و خصوصی خود در چت که برای تراکنش ضروری نیست خودداری کنید. جدا از این قوانین، به یاد داشته باشید که در صورت مشاهده تخلف در تبلیغات دیواری یا چت دیواری، برای تمیزتر نگه داشتن فضای این پلت فرم، آن را در اسرع وقت به دیوار گزارش دهید تا مسئولان این پلتفرم بتوانند محیط این پلت فرم امن است. دارند.