قدرت پردازش Google Tensor G3 احتمالا ضعیف تر از اسنپدراگون 8 نسل 3 خواهد بود


انتظار می رود گوگل در اواخر سال جاری میلادی سری پیکسل 8 را با پردازنده Tensor G3 عرضه کند. این غول جستجوی اینترنتی همچنین احتمالاً سیستم جدید خود را بر روی یک تراشه در رویداد I/O 2023 ماه آینده معرفی خواهد کرد. اکنون برخی مشخصات احتمالی تراشه بعدی گوگل فاش شده است که نشان می دهد ضعیف تر از اسنپدراگون 8 نسل 3 خواهد بود.

مطابق با WccfTech، به نظر می رسد Tensor G3 گوگل می تواند با اسنپدراگون 8 نسل 2 رقابت کند. اطلاعات فاش شده نشان می دهد که این سیستم روی تراشه احتمالاً از پیکربندی 4+4+1 استفاده می کند و هسته اصلی آن Cortex X3 با فرکانس 3.3 گیگاهرتز خواهد بود. . این پردازنده همچنین به چهار هسته Cortex A715 با فرکانس 2.6 گیگاهرتز و چهار هسته کم مصرف Cortex A510 مجهز خواهد شد.

طبق گزارش های قبلی، Tensor G3 احتمالا مبتنی بر Exynos 2300 خواهد بود، اما برخلاف تراشه سامسونگ که از گرافیک AMD استفاده می کند، از پردازنده گرافیکی ARM Mali استفاده خواهد کرد. اکنون گفته می شود که گوگل از فرآیند 4LPP به جای فرآیند 4LPP Plus استفاده می کند تا هزینه ساخت سیستم روی تراشه بعدی خود را کاهش دهد.

طبق گزارش های اخیر، اسنپدراگون 8 نسل 3 با فناوری پیشرفته 4 نانومتری TSMC ساخته می شود و از هسته فوق العاده قدرتمند Cortex X4 با فرکانس بالاتر استفاده می کند و به همین دلیل از نظر پردازشی عملکرد بهتری نسبت به Tensor G3 خواهد داشت. مصرف برق و انرژی