قبل از ChatGPT، گوگل یک فرصت طلایی را در زمینه هوش مصنوعی از دست داد


دو محقق گوگل که در پروژه قدرتمند هوش مصنوعی مکالمه محور این شرکت حضور داشتند به همکاران خود اعلام کردند که نتیجه کار آنها می تواند نحوه جستجوی افراد در اینترنت و کار با رایانه را کاملاً تغییر دهد.

محققان هوش مصنوعی گوگل نام بردند دانیل دی فریتاس و نوام شازیر از گوگل خواسته شده تا نسخه آزمایشی چت بات خود را در دسترس عموم قرار دهد و حتی آن را با دستیار صوتی Assistant ادغام کند، اما مدیران شرکت قانع نشدند. زیرا فناوری مذکور با استانداردهای ایمنی آنها مطابقت نداشت.

دو سال بعد، مایکروسافت با پشتیبانی OpenAI و استفاده از ChatGPT کاری کرد که گوگل نتوانست به موقع ارائه دهد. غول فناوری مستقر در ردموند اکنون بینگ جدید مبتنی بر چت بات ChatGPT را در دسترس عموم قرار داده است که با استقبال گسترده کاربران مواجه شده است.

مایکروسافت همچنین از تبلیغات پیرامون چت ربات هوش مصنوعی خود استفاده می کند، در حالی که گوگل در حال آماده سازی چت ربات Bard خود است.

گوگل به تازگی از هوش مصنوعی Bard رونمایی کرده است. این شرکت می گوید که چت بات را قبل از عمومی شدن آزمایش خواهد کرد. این ابزار نیز مانند ChatGPT به درخواست ها و سوالات کاربران با روش گفتگو محور پاسخ می دهد. DigitalTrends می نویسد که اگرچه فناوری استفاده شده در این ابزارها بسیار پیشرفته تر از موتورهای جستجوی معمولی است، اما گوگل نگرانی هایی در مورد افزایش محبوبیت این راه حل دارد زیرا اگر مایکروسافت بتواند بینگ جدید را در بین کاربران معرفی کند، قطعا بخشی از جستجوی جهانی را به خود اختصاص خواهد داد. سهم بازار. داد

علیرغم فرصت از دست رفته گوگل در زمینه چت ربات های هوش مصنوعی، این شرکت منابع عظیمی در اختیار دارد که می تواند توسعه سریع Bard و احتمالاً شانس دیگری برای رقابت بهتر با هوش مصنوعی مایکروسافت را تضمین کند.

دی فریتاس و شازیر آن‌ها از عدم تمایل گوگل به استفاده از فرصت از دست رفته آنقدر ناامید شدند که در سال 2021 شرکت را ترک کردند.