قبل از فروش آیفون چه باید کرد؟ 15 اقدام ضروری برای تمیز کردن آیفون


آیا قصد دارید آیفون خود را بفروشید؟ 💵 قبل از انجام این کار، باید کارهایی را انجام دهید تا اطلاعات خود را ذخیره کنید و گوشی خود را راحت تر بفروشید. در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که قبل از فروش آیفون چه باید کرد؟ همچنین 15 اقدام لازم برای تمیز کردن آیفون را بررسی می کنیم.

فروش تمیز کردن آیفون

قبل از فروش آیفون قدیمی خود چه کاری باید انجام دهید

همه ما اطلاعات مهمی را در گوشی خود ذخیره می کنیم تا دسترسی به آن آسان تر شود. زمانی که قصد دارید گوشی خود را بفروشید و گوشی دیگری تهیه کنید، مهم ترین نکته این است که اطلاعات خود را به طور کامل از گوشی قدیمی خود حذف کنید تا دیگران به آن دسترسی نداشته باشند و سپس آن را به گوشی جدید منتقل کنید. در روش های زیر پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازیابی بررسی خواهیم کرد

قبل از فروش آیفون چه باید کرد؟ پشتیبان گیری از آیفون با iTunes

اولین کاری که باید انجام دهید این است که از گوشی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. گوشی شما حاوی اطلاعات مهمی است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید و در صورت حذف این اطلاعات با مشکل مواجه خواهید شد. بنابراین، شما باید اطلاعات خود را در مکانی امن ذخیره کنید. قبل از تهیه نسخه پشتیبان، باید برنامه ها و داده های غیر ضروری را حذف کنید. برای مثال برنامه های تلگرام و اینستاگرام نیازی به پشتیبان گیری ندارند، زیرا می توانید در هر زمان با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور این برنامه ها در هر دستگاه دیگری وارد حساب کاربری خود شده و اطلاعات خود را مشاهده کنید. در چنین برنامه هایی اطلاعات شما در سرور خود برنامه ذخیره می شود.

ریست کردن اطلاعات آیفون

بنابراین، پس از حذف اطلاعات غیر ضروری گوشی، باید از گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای پشتیبان گیری از اطلاعات آیفون خود استفاده کنید. پس از تهیه نسخه پشتیبان از آیفون، می توانید بقیه اقدامات را انجام دهید.

عکس‌ها و ویدیوها را در دستگاه دیگری ذخیره کنید و عکس‌ها را برای همیشه از آیفون حذف کنید

اگر در روش قبلی از عکس‌ها و ویدیوها نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، می‌توانید از این روش صرفنظر کنید. در غیر این صورت می توانید عکس ها و فیلم های خود را به یک حافظه جداگانه مانند رم، فلش USB، هارد اکسترنال و … انتقال دهید و این اطلاعات را در آنجا ذخیره کنید. پس از ذخیره عکس ها در دستگاه دیگری، عکس ها و فیلم ها را به طور کامل از آیفون خود پاک کنید.

اپل واچ را از آیفون جدا کنید

بسیاری از افرادی که از آیفون استفاده می کنند اپل واچ نیز دارند و اپل واچ خود را با گوشی خود همگام کرده اند تا بتوانند به راحتی از امکانات این دو دستگاه استفاده کنند. هنگامی که تصمیم به فروش گوشی خود دارید، باید ساعت خود را از گوشی خود جدا کنید. قطع اتصال اپل واچ از آیفون به شما این امکان را می دهد که اپل واچ خود را به آیفون جدید خود متصل کنید.

پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازیابی

Find My iPhone را غیرفعال کنید

ویژگی Find My iPhone در آیفون باعث فعال شدن Activation Lock در آیفون می شود. هنگامی که تمام داده های خود را پاک کردید و Find My iPhone فعال شد، هیچ کس دیگری نمی تواند از آیفون شما استفاده کند. بنابراین، باید مطمئن شوید که Find My iPhone را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این گزینه وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس روی نام یا تصویر نمایه خود در تنظیمات گوشی ضربه بزنید. سپس وارد قسمت iCloud شوید.

ریست کردن اطلاعات آیفون

انگشت خود را به پایین بکشید و روی Find My iPhone ضربه بزنید. اکنون می توانید Find My iPhone را غیرفعال کنید.

حذف دائمی عکس ها از آیفون

iMessage و FaceTime را غیرفعال کنید

iMessage و FaceTime از دیگر ویژگی های آیفون هستند که باید قبل از فروش گوشی خود غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این گزینه ها، به تنظیمات گوشی خود بروید. سپس گزینه iMessage را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. حالا گزینه iMessage را غیرفعال کنید. پس از غیرفعال کردن iMessage، روی تنظیمات در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید تا به صفحه تنظیمات اصلی بازگردید.

پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازیابی

پس از بازگشت به صفحه تنظیمات، گزینه FaceTime را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید و در نهایت FaceTime را نیز غیرفعال کنید. هم iMessage و هم FaceTime اکنون غیرفعال هستند.

چگونه iOS را پاک کنیم

iMessage را برای همیشه غیرفعال کنید

اگر می خواهید به جای آیفون خود آیفون دیگری تهیه کنید، نیازی به انجام این روش ندارید، اما اگر می خواهید به جای iOS از اندروید استفاده کنید، باید iMessage را برای همیشه غیرفعال کنید. روش قبلی این بود که چگونه iMessage را به طور موقت غیرفعال کنیم. با غیرفعال کردن دائمی این سرویس، شماره شما از این سرویس حذف خواهد شد. برای این کار به صفحه Deregister iMessage بروید. صفحه را به سمت پایین بکشید. سپس شماره ای را که در iMessage وارد کرده اید وارد کرده و روی Send Code کلیک کنید.

چگونه iOS را پاک کنیم

با این کار آیفون یک کد برای شما ارسال می کند. پس از دریافت پیام، آن را در قسمت Confirmation Code وارد کرده و گزینه Submit را بزنید. پس از انجام این کار، شماره شما برای همیشه از iMessages حذف خواهد شد.

خروج از iTunes و App Store یک مرحله ضروری برای تمیز کردن آیفون شما است

پس از غیرفعال کردن iMessage و FaceTime، یکی دیگر از مراحل ضروری برای پاک کردن آیفون خود، خروج از iTunes و App Store است. برای این کار، تنظیمات گوشی خود را باز کنید. به پایین بروید و iTunes & App Store را پیدا کنید. پس از یافتن این گزینه وارد قسمت iTunes & App Store شوید. در صفحه iTunes & App Store، روی Apple ID خود ضربه بزنید. در نهایت گزینه Sign Out را انتخاب کنید تا از حساب خود خارج شوید.

نظافت آیفون برای فروش

چگونه iOS را پاک کنیم؟ Apple ID و iCloud را از آیفون حذف کنید

مرحله بعدی که باید برای نظافت آیفون برای فروش Remove برای حذف Apple ID از گوشی و خروج از iCloud است. برای این کار وارد تنظیمات آیفون خود شوید. در صفحه تنظیمات اصلی، روی نام حساب خود در بالای صفحه ضربه بزنید. در صفحه بعد، روی Sign Out ضربه بزنید. این گزینه در پایین صفحه قرار دارد. پس از آن یک جعبه برای شما باز می شود. برای احراز هویت باید رمز عبور Apple ID خود را در کادر باز شده وارد کنید. پس از وارد کردن رمز عبور، گزینه Turn Off را انتخاب کنید تا Apple ID شما حذف شود.

آیا با ریست کردن iOS داده ها پاک می شوند؟

از برنامه ها روی صفحه اسکرین شات بگیرید

ممکن است برنامه هایی در آیفون خود داشته باشید و پس از تهیه یک گوشی جدید به آنها نیاز داشته باشید تا برنامه ها را روی آن نیز نصب کنند. یکی از راه هایی که باعث می شود فراموش نکنید در گوشی قبلی خود چه برنامه هایی داشتید، گرفتن اسکرین شات از صفحه است. اسکرین شات خود را در دستگاه دیگری ذخیره کنید. پس از گرفتن اسکرین شات از برنامه های فعلی گوشی، می توانید برنامه ها را از گوشی خود حذف کنید. هر زمان که گوشی جدیدی دریافت کردید، برنامه های قدیمی خود را از طریق اسکرین شات پیدا کنید و دوباره دانلود و نصب کنید.

گذرواژه ها و گذرواژه زمان نمایش را غیرفعال کنید

ریست فکتوری گوشی که در ادامه میخوایم انجام بدیم تمام تنظیمات گوشی مثل رمز و … غیر فعال میشه البته برای اطمینان بیشتر میتونید به صورت دستی غیر فعال کنید. برای انجام این کار، تنظیمات آیفون خود را باز کنید. گزینه Screen Time را پیدا کرده و وارد آن شوید. پس از آن گزینه Change Screen Time Passcode را انتخاب کنید. در کادر باز شده، روی متن قرمز رنگ Turn Off Screen Time Passcode ضربه بزنید. در نهایت رمز عبور خود را برای تایید وارد کنید و ادامه دهید.

چگونه آیفون را تمیز کنیم

آیا با ریست کردن iOS داده ها پاک می شوند؟ تمام داده ها را با تنظیم مجدد کارخانه حذف کنید

تاکنون اطلاعات ضروری خود را از دستگاه خود حذف کرده اید. حالا شما می توانید با ریست کردن اطلاعات آیفون سایر داده های باقی مانده روی تلفن را حذف کنید. این یک مرحله ضروری برای پاک کردن آیفون پس از حذف اطلاعات است. قبل از پاک کردن همه چیز، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید همه داده‌های مورد نیاز خود را از دستگاه iOS خود حذف کرده‌اید. پس از اطمینان، آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید و تمام اطلاعات خود را از آن پاک کنید.

پس از پاک کردن تمام اطلاعات، سیم کارت را خارج کنید

حالا باید سیم کارت خود را از گوشی خارج کنید. فرقی نمی کند از همان سیم کارت در گوشی جدید استفاده کنید یا می خواهید سیم کارت جدیدی تهیه کنید، در هر صورت باید سیم کارت خود را از گوشی قدیمی خود خارج کنید. زیرا اطلاعات تماس شما در سیم کارت ذخیره می شود و اگر سیم کارت را حذف نکنید، افراد دیگر به مخاطبین شما دسترسی خواهند داشت.

چگونه آیفون را تمیز کنیم

آیفون خود را تمیز کنید

یکی دیگر از مواردی که قبل از فروش آیفون بسیار مهم است تمیز کردن گوشی است. وقتی شخصی می خواهد گوشی شما را بخرد، زیبایی گوشی باعث می شود احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید و شما راحت تر آن را بفروشید. بنابراین، حتما برای تمیز کردن گوشی خود وقت بگذارید. یک پارچه خشک نرم بردارید تا گوشی خود را تمیز کنید. سپس جلو و پشت گوشی را تمیز کنید. شیارهای بلندگو و میکروفون گوشی و … را با دقت تمیز کنید.در هنگام تمیز کردن گوشی از اشیایی مانند میله فلزی تیز استفاده نکنید زیرا ممکن است به گوشی آسیب برساند.

ریست کردن اطلاعات آیفون

لوازم جانبی آیفون را جمع آوری کنید

به غیر از تمیز کردن گوشی، یکی دیگر از مواردی که فروش گوشی را آسان می کند و می توانید گوشی خود را با قیمت مناسب تری بفروشید، لوازم جانبی آن است. لوازم جانبی مانند سیم شارژر، آداپتور در صورت موجود بودن، جعبه گوشی و … می باشد بنابراین پس از تمیز کردن کامل گوشی، لوازم جانبی گوشی را در جعبه آن قرار دهید تا گم نشوند و به راحتی بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

آیفون را از لیست دستگاه های قابل اعتماد حذف کنید

آخرین مرحله لازم برای پاک کردن آیفون، حذف آن از لیست حساب های مورد اعتماد است. برای این کار Appleid.apple را وارد کنید. روی Devices کلیک کنید. اگر آیفون قدیمی خود را که فروختید در این صفحه مشاهده کردید، آن را انتخاب کنید و سپس بر روی Remove from account کلیک کنید. با این کار ارتباط شما با گوشی قبلی قطع می شود.

پاک کردن اطلاعات آیفون بدون بازیابی

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله امروز به این سوال که چگونه آیفون را تمیز کنیم پاسخ دادیم. آیا توانستید از روش های بالا برای تنظیم مجدد اطلاعات آیفون استفاده کنید؟ شما می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه پاک کردن اطلاعات آیفون بدون مراجعه به قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.