قابلیت کپی جدید در اندروید 13 رمزهای عبور را نشان می دهد. چگونه به رفع این مشکل؟


متن های کپی شده در حافظه کلیپ بورد اندروید تا زمان انتشار نسخه 13 این سیستم عامل خصوصی بودند. ناگفته نماند که سیستم کپی نسخه های قبلی اندروید کاملا راضی کننده نبود. به همین دلیل، گوگل از یک ویژگی کپی جدید در نسخه 13 رونمایی کرد. اکنون وقتی قطعه ای از متن را انتخاب می کنید، حبابی که رشته متن را نمایش می دهد در سمت چپ پایین صفحه ظاهر می شود که شامل رمزهای عبور نیز می شود.

به گفته PCWorld، اندروید 13 از توسعه دهندگان می خواهد که متن را به عنوان حساس علامت گذاری کنند تا اطلاعات کپی شده را خصوصی نگه دارند. در غیر این صورت سیستم عامل متن کپی شده را ساده فرض می کند و در این صورت حتی پسوردها را نمایش می دهد. برخی از ابزارهای مدیریت رمز عبور گوشی های هوشمند هنوز آپدیت جدیدی برای سازگاری با این قابلیت ارائه نکرده اند و همین موضوع می تواند سطح امنیت را برای کاربران کاهش دهد.

مشکل سیستم کپی اندروید 13 جدید همه کاربران را تحت تاثیر قرار نمی دهد. زیرا تلفن هایی که از نسخه های دیگری غیر از اندروید موجود استفاده می کنند (مانند گوشی های سامسونگ) احتمالاً رفتار متفاوتی خواهند داشت. نسخه اصلی اندروید 13 که در گوشی های سری پیکسل شاهد آن هستیم، به کاربر اجازه غیرفعال کردن عملکرد کپی جدید را نمی دهد.

خوشبختانه راه حل هایی برای رفع مشکل نمایش پسوردهای کپی شده در اندروید 13 وجود دارد که در واقع شما دو روش برای حل این مشکل دارید که استفاده از هر دو بسیار آسان است.

روش 1: به برنامه مدیریت رمز عبور خود مجوز تکمیل خودکار بدهید

برای فعال کردن این ویژگی، اپلیکیشن Settings را در گوشی اندرویدی خود باز کنید، سپس Autofill را جستجو کرده و Autofill service را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید برنامه مدیریت رمز عبور خود را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید.