قابلیت اشتراک گذاری کلید دیجیتال ماشین و حالت خواندن جدید به اندروید اضافه شده است


اندروید ویژگی‌های جدیدی را برای گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی مبتنی بر Wear OS معرفی کرده است، از جمله کلیدهای دیجیتال ماشین. یکی از مهم ترین قابلیت های اضافه شده به سیستم عامل محبوب گوگل، حالت خواندن جدید است که بدون نیاز به اتصال به اپلیکیشن های خاص، تجربه خواندن متون بر روی صفحه نمایش گوشی های هوشمند را فراهم می کند.

برای استفاده از حالت مطالعه جدید اندروید ابتدا باید برنامه آن را از گوگل پلی استور نصب کنید. این ابزار گزینه های صوتی و صفحه نمایش قابل تنظیم جدیدی از جمله قابلیت تنظیم کنتراست، نوع و اندازه فونت و موارد دیگر را ارائه می دهد. این ویژگی‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا نحوه مشاهده محتوای دستگاه خود را سفارشی کنند و آن را به بهترین حالتی که می‌خواهند تنظیم کنند. علاوه بر این، قابلیت جدید تبدیل متن به گفتار با امکان کنترل سرعت و مجموعه ای از صداهای طبیعی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. این ویژگی در حال حاضر از زبان های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی پشتیبانی می کند. حالت خواندن جدید اندروید با قابلیت صفحه خوان Talkback گوگل نیز سازگار است و در تمامی وب سایت ها و اپلیکیشن های بومی این سیستم عامل قابل استفاده است.

حالت مطالعه جدید اندروید

اما یکی دیگر از قابلیت های مهم جدید اندروید، به روز رسانی قابلیت کلید دیجیتالی خودرو است که به کاربران امکان می دهد تنها با استفاده از گوشی هوشمند خود قفل خودروهای سازگار را باز کنند و حتی خودرو را روشن کنند. به گزارش The Verge، اکنون می توانید کلید دیجیتال ماشین خود را از راه دور با افراد مورد اعتماد به اشتراک بگذارید. کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن کیف پول دیجیتال گوشی، افرادی را که به خودروهای خود دسترسی دارند، مشاهده و کنترل کنند. با این حال، اشاره ای به اینکه آیا توانایی کنترل دسترسی به کلید اصلی محدود خواهد بود یا خیر، وجود ندارد. در حال حاضر امکان اشتراک گذاری کلیدهای دیجیتال خودرو با دستگاه های سری پیکسل 6 به بعد و همچنین آیفون های جدید اپل وجود دارد و پیش بینی می شود در آینده شاهد گسترش پشتیبانی از این ویژگی در دستگاه های مجهز به اندروید 12 یا نسخه های جدیدتر.

کاربران آیفون برای مدتی به ویژگی مشابه کلیدهای دیجیتال ماشین اندروید دسترسی دارند. البته در صفحه پشتیبانی غول فناوری کوپرتینویی آمده است که این سرویس به سازگاری مدل خودروی کاربر بستگی دارد. آمنه موکیکی از سخنگویان گوگل اعلام کرد که امکان اشتراک گذاری کلیدهای دیجیتال خودرو برای برخی از مدل های منتخب محصولات BMW وجود دارد.

به اشتراک گذاری کلید دیجیتال ماشین در اندروید

مقاله مرتبط:

به‌روزرسانی‌های جزئی دیگری برای اندروید منتشر شده است، از جمله مجموعه جدیدی از ترکیب‌های شکلک فصلی برای GBoard و طرح‌ها و سبک‌های جدید در ویرایشگر کلاژ Google Photos برای سفارشی‌سازی تصاویر. گوگل تی وی همچنین گزینه جدیدی برای تماشای محتوا دریافت کرده است که به کاربران امکان می دهد تنها با یک کلیک برنامه های مورد نظر خود را مستقیماً به تلویزیون های سازگار ارسال کنند. سپس کاربران می توانند هنگام مرور محتوا از تلفن خود به عنوان یک کنترل از راه دور استفاده کنند. قابلیت Tap to watch on Google TV از هفته آینده در این برنامه ارائه می شود.

در نهایت، برنامه Google Keep برای Wear OS در اواخر این ماه به‌روزرسانی جدیدی دریافت می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد تمام عکس‌ها، نویسندگان مشترک و رنگ‌های پس‌زمینه اضافه‌شده به یادداشت‌هایی را که در نسخه تلفن هوشمند در ساعت‌های هوشمندشان پشتیبانی می‌شوند، ببینند. این سیستم عامل همچنین هفته آینده به روز رسانی جدیدی دریافت خواهد کرد که بیش از 30 تمرین جدید را با برنامه Adidas Running از طریق دستیار Google ارائه می دهد.