قابلیت استفاده از گوشی به عنوان وب کم احتمالا به زودی به اندروید اضافه خواهد شد


همه ما می دانیم که وب کم های پیش فرض اکثر لپ تاپ ها کیفیت چندان خوبی ندارند و در نتیجه اکثر افراد ترجیح می دهند از وب کم های خارجی و حتی گوشی های هوشمند استفاده کنند. کاربران مک بوک مدت هاست که می توانند از آیفون به عنوان وب کم کامپیوتر خود استفاده کنند. اکنون شایعات جدیدی وجود دارد مبنی بر اینکه گوگل در حال توسعه قابلیتی است که به گوشی های هوشمند اجازه می دهد تا به عنوان وب کم لپ تاپ استفاده شوند. این قابلیت به زودی به عنوان یکی از ویژگی های بومی سیستم عامل موبایل گوگل ارائه می شود و به این ترتیب نیازی به استفاده از ابزارهای شخص ثالث نخواهید داشت.

میشال رحمانکارشناس اندروید در توییتر اعلام کرد که احتمالا گوگل در حال توسعه قابلیتی است که امکان استفاده از گوشی های اندرویدی را به عنوان وب کم فراهم می کند. Gizmochina می نویسد، رحمان با بررسی پروژه متن باز اندروید (AOSP) متوجه اضافه شدن سرویسی به نام DeviceAsWebcam شده است که می تواند مربوط به قابلیت استفاده از گوشی به عنوان وب کم باشد.

پروژه متن باز اندروید به هر کسی اجازه می دهد تا در صورت تمایل کدهای این سیستم عامل را مشاهده کرده و تغییراتی در آن اعمال کند. DeviceAsWebcam در این پروژه به عنوان سرویس جدیدی تعریف شده است که دستگاه اندرویدی را به وب کم تبدیل می کند.

استفاده از گوشی هوشمند به عنوان وب کم کامپیوتر ایده جدیدی نیست، اما با اضافه شدن چنین قابلیتی به اندروید، دیگر نیازی به استفاده از اپلیکیشن ها و راهکارهای شخص ثالث نیست. ما هنوز نمی دانیم که آیا گوگل این ویژگی جدید را به عنوان یک به روز رسانی جزئی ارائه خواهد کرد یا اینکه در آپدیت اصلی بعدی اندروید عرضه خواهد شد.