فیس بوک اطلاعات حساسی مانند دیدگاه های مذهبی و سیاسی را از پروفایل کاربران حذف می کند


به گزارش Gizmodo، فیس بوک تصمیم گرفته است برخی از اطلاعات را از پروفایل کاربران حذف کند، مانند دیدگاه های مذهبی و سیاسی، آدرس ها و بخش علایق، که شامل مواردی مانند گرایش جنسی است. ظاهراً قرار است تغییرات جدید فیس بوک از اول دسامبر 2022 وارد فاز عملیاتی شود.

یک تغییر نسبتا کوچک اما قابل توجه در فیس بوک که اولین بار توسط کاربران مشتاق این شبکه اجتماعی گزارش شد، نشان می دهد که متا می خواهد دید مردم را نسبت به پلتفرم پرکاربرد خود تغییر دهد. در روزهای اولیه فیس بوک، کاربران ساعت ها برای وارد کردن اطلاعات مختلف در پروفایل خود وقت می گذاشتند، اما امروزه بخش پروفایل پلتفرم های اجتماعی تفاوت های قابل توجهی با آن زمان ها دارد.

در نسخه های اولیه فیس بوک، اطلاعات پروفایل نقش بسیار برجسته ای داشت. در شبکه های اجتماعی امروزی معمولا تمامی اطلاعات از طریق قسمت بیو که شامل چند خط متن و لینک است ارائه می شود. یک دهه مشکلات حریم خصوصی باعث شده بسیاری از کاربران تمایلی به وارد کردن تمام اطلاعات خود در شبکه های اجتماعی نداشته باشند. برخی از کاربران برای فریب الگوریتم ها اطلاعات جعلی را وارد می کنند.

یکی از نمایندگان متا (شرکت مادر فیس بوک) در بیانیه ای گفت: “به عنوان بخشی از تلاش های ما برای تسهیل تردد در فیس بوک و استفاده از این شبکه اجتماعی، ما چندین بخش را از پروفایل ها حذف می کنیم: علایق، دیدگاه های مذهبی، دیدگاه های سیاسی و آدرس. برای افرادی که اطلاعات خود را در این بخش‌ها وارد کرده‌اند اطلاعیه‌ای ارسال می‌کنیم تا از حذف آن‌ها مطلع شوند.

حذف قسمت های حساس از پروفایل کاربران نشان می دهد که متا در حال سازگاری با شرایط جدید است. متا اکنون می خواهد غیر مستقیم بگوید که از اطلاعات حساس پروفایل شما برای تبلیغات استفاده نمی کند. فیس بوک مدت هاست که مجبور شده است نمایش تبلیغات هدفمند بر اساس اطلاعات حساس مانند نژاد و گرایش جنسی را متوقف کند. با این حال، متا همچنان از تاریخچه مرور یا داده های مکان برای تبلیغات استفاده می کند.

مقالات مرتبط:

یک مطالعه مستقل نشان می دهد که فیس بوک ویژگی های جمعیت شناختی افرادی را که تصویر آنها در تبلیغات است تجزیه و تحلیل می کند و از این داده ها برای نمایش تبلیغات هدفمندتر استفاده می کند. به عنوان مثال، افراد سفیدپوست کمتر تبلیغاتی را با افراد سیاه پوست مشاهده می کنند.

متا در حال حاضر در بحران است و 11000 کارمند خود را اخراج کرده است. علیرغم دو چهارم کاهش متوالی درآمد متا، این شرکت به سرمایه گذاری در متاورس ادامه می دهد. فیس بوک و اینستاگرام دو منبع اصلی درآمد متا هستند و این شرکت هر کاری برای افزایش مخاطبان آنها انجام می دهد. فیس بوک مدت زیادی است که به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب شناخته نمی شود. متا در تلاش است تا با ایجاد تغییراتی دوباره پلتفرم قدیمی خود را محبوب کند.