فیس بوک از تست های مخفی روی کاربران برای تخلیه باتری گوشی آنها استفاده می کند


طبق گزارش‌ها، فیس‌بوک مسنجر تا سال 2021 حدود 1.3 میلیارد کاربر فعال خواهد داشت که آن را به چهارمین پلتفرم بزرگ رسانه‌های اجتماعی در جهان تبدیل خواهد کرد.

هیوارد او در مصاحبه با NyPost گفت:

بر اساس شکایتی که علیه متا، شرکت مادر فیس بوک ارائه شده است، تخلیه باتری گوشی های هوشمند افراد، آنها را در معرض خطر قرار می دهد، به خصوص زمانی که نیاز به تماس با خدمات اورژانسی مانند پلیس یا خدمات اضطراری دارند. هیوارد وی در بخشی دیگر از توضیحات خود گفت:

شایان ذکر است هیوارد او از اکتبر 2019 در فیس بوک استخدام شده بود و اظهار داشت که نمی داند چند نفر تحت تاثیر آزمایش مخفی غول رسانه های اجتماعی جهان قرار گرفته اند، اما معتقد است که این شرکت چنین کاری را انجام داده است. او همچنین یک سند آموزشی داخلی با عنوان «چگونه آزمایش منفی متفکرانه انجام دهیم» را ارائه کرد که شامل نمونه هایی از آزمایش مخفی و آزمایش مداوم است. هیوارد او می گوید که در زندگی حرفه ای خود سندی وحشتناک تر از این ندیده است.

دون قیصروکیل هیوارد همچنین بیان کرد که احتمالاً اکثر مردم نمی دانند که فیس بوک یا سایر شرکت های رسانه های اجتماعی می توانند عمداً باتری تلفن خود را خالی کنند.