فولکس واگن به دنبال همکاری با هواوی برای توسعه نرم افزاری برای خودروهای الکتریکی است


نرم افزار و سخت افزار دو بخش بسیار اساسی در فناوری های مدرن هستند. تولید یک محصول موفق بدون ادغام یکپارچه این دو مورد بسیار دشوار خواهد بود. از طرفی تسلط بر نرم افزار و سخت افزار بسیار سخت است و تنها برخی شرکت ها می توانند به چنین سطحی برسند. از این رو بسیاری از تولیدکنندگان به دنبال همکاری با سایر شرکت های نرم افزاری یا سخت افزاری هستند و این موضوع در صنعت خودروسازی نیز صدق می کند. بر اساس گزارش های اخیر، فولکس واگن در تلاش است با شرکت چینی هوآوی برای توسعه نرم افزار خودروهای برقی خود مذاکره کند.

فولکس واگن یکی از قدرتمندترین خودروسازان در جهان محسوب می شود. این شرکت خودروهای معمولی و برقی تولید می کند که در برخی بازارها از جمله اروپا طرفداران زیادی دارد. با این حال این شرکت آلمانی اکنون با چالش های نرم افزاری در تولید خودروهای برقی مواجه شده است.

نوشته شده توسط Gizmochina، واحد نرم افزاری فولکس واگن، با تاخیر و افزایش هزینه ها مواجه شده است و به همین دلیل، برخی از مدل های جدید خودروهای الکتریکی این شرکت از جمله آئودی Q6 e-tron و پورشه ماکان به تعویق افتاده اند. این وضعیت فعالیت های آینده این غول خودروسازی آلمانی را به خطر می اندازد و اکنون قصد دارد با همکاری هواوی مشکلات خود را حل کند.

هواوی در سال های اخیر با چالش های زیادی در بازار گوشی های هوشمند روبرو بوده است. این شرکت به دلیل تحریم های سنگین آمریکا به خدمات گوگل دسترسی ندارد و تلاش می کند تا از طریق پلتفرم HarmonyOS قدرت سابق خود را به دست آورد.

غول فناوری چینی در سال های اخیر به طور فعال در حال توسعه HarmonyOS بوده است و این پلتفرم نه تنها برای گوشی های هوشمند، بلکه برای محصولات دیگر مانند ساعت های هوشمند، تبلت ها و حتی خودروهای هوشمند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، چند شرکت خودروسازی چینی نیز مجوز استفاده از HarmonyOS را برای محصولات خود دریافت کرده اند.

مذاکرات فولکس واگن و هواوی هنوز در مراحل اولیه است و نمی دانیم که آیا این دو شرکت به توافق نهایی خواهند رسید یا خیر. با این حال، بحث بین این دو برند نشان از اهمیت روزافزون نرم افزار در صنعت خودرو دارد.